Wpis z mikrobloga

#gry #strategie #technologia #gamedev

Marzy mi się taka gra w której oddany jest cały świat z realnym uzbrojeniem, granicami, rozmieszczeniem jednostek itd.
Cała gra aktualizowana w czasie rzeczywistym do tego co dzieje się na świecie.
Wiadomo, że początkowo z grubsza, z czasem można by zwiększać szczegółowość oddania.
Gracz zaczyna grę kiedy ma ochotę, stając po stroni po jakiej chce i wykonując jakiś ruch. Np jako Turcja wjeżdżamy do Syrii i cały system gry na to opowiada ale wedle w miarę realnego scenariusza.

Moim zdaniem taka gra byłby genialna bo nigdy warunki początkowe nie byłby takie same. Oczywiście musiałby to być niesamowicie zaawansowany system.
Ale myślę, że można by go było budować latami.

Jak myślicie już dziś istnieje technologia umożliwiająca zrobienie czegoś takiego, czy jeszcze trzeba poczekać?
  • 6
@FX_Zus: Ja to tak sobie kiedyś myślałem, że byłoby fajnie, jakby wszyscy ludzie na świecie zgodzili się, że nie ma sensu zabijać się naprawdę, tylko wszelkie konflikty rozstrzygać #!$%@?ąc w jakąś strategię czy innego FPSa, a w realia przenosić jedynie efekty - kto wygrał, kto przegrał - i ich konsekwencje ( ͡° ͜ʖ ͡°).

No ale to bez sensu, bo niektórych rzeczywiście należałoby eksterminować.
@Kooneer: Niezłe nie, do tego byłby to swoisty zapis historii na żywo.
Można by dorzucić przewijanie do jakiegoś momentu w historii i wtedy wchodzimy np jako Chiny i napadamy na Rosję, patrzymy co robi NATO.

@rbielawski: Ciekawe ale wydaje mi się, że jeżeli stawka byłby ostateczna to ludzie walczyliby to puki byłby szansa na zwycięstwo czyli moim zdaniem po zakończeniu gry w realu. Chyba, ze z automatu śmierć w grze
@FX_Zus: Na razie dopuki doputy taka gra nie powstała, polecam pograć w Arma 3, może nie tak realistyczne jak opisujesz ale też da się postrzelać do najeźdźców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Arma 3 Terminal Ballistics
djzidane - @FX_Zus: Na razie dopuki doputy taka gra nie powstała, polecam pograć w Ar...