Wpis z mikrobloga

#sc2

Nie za bardzo jestem into LotV ze względu na studia, ale mógłby mi ktoś w dwóch zdaniach nakreślić co się odjaniepawliło w związku z IEMem w Katowicach? Oficjalna nazwa to IEM Season X - World Championship.
Przyzwyczajony jestem do tego, że World Championship oznacza 15 koreańczyków i jeden kelner, taki Naniwa, do odstrzalu na 3:0 w ro16, a tu za liquipedią - nikogo z korei nie ma?! Przy 3 zawodnikach są koreańskie flagi ale są to zawodnicy z poza - koreańskich teamów.
O co chodzi?
  • 12
@michal0007:
A już miałem się do Katowic wybrać... No ale jaki to ma sens?
Czy ktoś ogląda boks w wadze piórkowej? Czy ktoś ogląda mecze piłki nożnej kobiet? Czy ktoś ogląda paraolimpiadę?
Taki Happy z Rosji to jedynie mecha potrafi grać. Po co coś takiego zapraszać na World Championship? To jest trzecia liga zawodników.
Co ten blizzard to ja nawet nie... Potem szok i niedowierzanie gdy w statystykach okazuję się że
@dembski:
Jestem zszokowany zmianą poziomu, prestiżu turnieju - z zawodników takich jak Maru, Zest, Life na zawodników pokroju Happiego (którego nota bene kilkukrotnie pokonałem na ladderze).
Od kibicowania Polakom czy innym swojskim zawodnikom mieliśmy WCSy porozrzucane po całej Europie (w tym Polsce - wrzesień 2015 w Krakowie gdzie byłem) natomiast w Katowicach był naprawdę bardzo prestiżowy turniej ze światowej klasy zawodnikami. Wyżej wspomniani Maru, Zest, Life, czy rok wcześniej chociażby sOs
@dembski:
No ja to odbieram w ten sposób, jakby do tej pory w Polsce co roku grali zawodnicy NBA, aż tu nagle od tego roku NBA wraca do stanów, my za to dostajemy mistrzostwa europy.
No niby fajnie, będą Polacy, będzie można dopingować, no ale to jednak 'trochę' nie to samo
@niunix: Ja wiem, że żałujesz że nie będzie koreańskich koksów na turnieju - ja tak samo. Ale możesz po prostu potraktować tego turnieju jak WCS którym jest, przyjechać i dobrze się bawić? Chyba dużo lepiej tak niż hejtować bez potrzeby? Blizzard bardzo stara się, żeby istniało w SC2 coś poza Koreą. Z różnym skutkiem - ale wydaje mi się, że cel jest słuszny
@dembski: Jak przyjechać i dobrze się bawić skoro boty i gimbusy z lola, i csa wykupiły wszystkie karnety w 29 sekund? Byłem na finałach w poprzednich latach, ale sorej nie pojadę do Katowic przez pół Polski, żeby obejrzeć mecze na telebimie :v
@dembski: To chyba razem z noclegiem, bo już trochę późno na takie informacje. Jak dla mnie to może być słabo z frekwencją na stara w tym roku przez brak biletów które można w miarę normalnie kupić nie będąc gimbusem czatującym w empiku od 8 rano albo przed kompem z otwartymi 20 kartami w trybie incognito czekając na zalogowanie. No ale zobaczymy.
@niunix: Też uważam, że trochę lipa. Moim zdaniem IEM powinien chociaż zostań zakończony z honorem, czyli wszyscy ci, którzy faktycznie się zakwalifikowali do wielkich mistrzostw powinni grać, a za rok to już jak to ustalą.

Tak szczerze mówiąc to jasne, fajnie się ogląda te wszystkie mecze Polaków w WCS-ach itd, ale nie jaram się z innymi foreignerami (nie licząc kilku)

Z drugiej strony GSL/SSL i inne są jeszcze lepsze :D