Wpis z mikrobloga

http://pclab.pl/art60000-21.html
44 vs 25 klatek 970 > 390
nie ma to jak narzut sterownikow na cpu, co?
( ͡ ͜ʖ ͡)

Dla wielu z Was podsumowanie powyższych testów nie będzie niczym nowym: sterowniki do kart graficznych AMD Radeon w większym stopniu obciążają procesor lub gorzej gospodarują jego zasobami, przez co im więcej ma on pracy w danym miejscu w grze i im jest słabszy, tym gorzej Radeon wypada względem GeForce'a. Radeon R9 390 OC w połączeniu z bardzo szybkim procesorem Core i7-6700K @ 4,7 GHz jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z GeForce'em GTX-em 970 OC. Niestety, w tandemie ze słabszym CPU zauważalnie traci dystans. Problem w tym przypadku polega na tym, że dotyczy nawet podkręconego do 4,5 GHz Core i5-4690K, który przecież wciąż należy do ścisłej czołówki pod względem wydajności.

Pamietajcie, do karty za 1.5k trzeba kupic procek za 1.7 XD bo inaczej bedziecie w dupie.
#pcmasterrace
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: juz zaczynam ogladac rynek i wezme najprawdopodobniej tak jak pisalem gtx960 używkę i przeczekam na niej ten rok obserwując sytuację, może wyjdzie na to, że amd będzie lepciejsze i się zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ediz4: no, dlatego moj myk chyba najlepszy dla mnie bedzie, bo nie ukrywam hd7770 troche stara grafika, taki gtx960 powinien przez rok dac rade w wiekszosci gier, sytuacja sie unormuje, wszystko jak bedzie wiadomo to zdecyduje czy nvidia czy amd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ch-jogromPL: ja kupilem 970 w pazdzierniku z mysla ze w ciagu roku sprzedam i kupie odpowiednik w pascalu.
ale to pewnie tez nie od razu tylko jak beda kolejne egzemplarze, zeby nie bylo tak jak z 970 i piszczacymi cewkami.
  • Odpowiedz
@japco: no ja rozgladam sie za 280x właśnie, chyba najlepszy wybór będzie wydajność/cena dla mnie, dodatkowo to ma 3gb ram, więc do grania w full hd będzie super porównując do gtx960 2gb
  • Odpowiedz