Wpis z mikrobloga

http://pclab.pl/art60000-21.html
44 vs 25 klatek 970 > 390
nie ma to jak narzut sterownikow na cpu, co?
( ͡ ͜ʖ ͡)

Dla wielu z Was podsumowanie powyższych testów nie będzie niczym nowym: sterowniki do kart graficznych AMD Radeon w większym stopniu obciążają procesor lub gorzej gospodarują jego zasobami, przez co im więcej ma on pracy w danym miejscu w grze i im jest słabszy, tym gorzej Radeon wypada względem GeForce'a. Radeon R9 390 OC w połączeniu z bardzo szybkim procesorem Core i7-6700K @ 4,7 GHz jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z GeForce'em GTX-em 970 OC. Niestety, w tandemie ze słabszym CPU zauważalnie traci dystans. Problem w tym przypadku polega na tym, że dotyczy nawet podkręconego do 4,5 GHz Core i5-4690K, który przecież wciąż należy do ścisłej czołówki pod względem wydajności.

Pamietajcie, do karty za 1.5k trzeba kupic procek za 1.7 XD bo inaczej bedziecie w dupie.
#pcmasterrace
  • 71
@japco: najsmieszniejsze ze ja mma hd7770 ( ͡° ͜ʖ ͡°), po prostu ja mam #!$%@? czy to ati, czy amd, czy intel, czy amd, czy ps4, czy xbox, jezeli cos jest lepsze to ja to sobie sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i jeszcze ten pobor, gtx se wezme 270W, ale amd 390 hurr durr dawaj mi 50w wiecej, a czemu nie ( ͡
@ediz4: no wlasnie i to jest bez sensu w takim razie, po co kupowac amd w takim razie? skoro za taka sama kase masz 970 ? A wydajnosc jest bardzo podobna, no i gtx wezmie mniej pradu. Sens chyba jest tylko jak chcesz grac cos wiecej niz full hd, bo innego wytlumaczenia to ja nie widze. Masz jakies inne plusy za amd ?
@ediz4: ale ziomek, co mnie obchodzi co bylo 2 lata temu ? ja nie zyje i nie gram przeszloscia przeciez, liczy sie co jest tutaj i teraz i po prostu taki gtx970 ma same plusy zeby go wziac, jedynym minusem to bedzie chyba tylko to ze jak bym chcial grac w rozdzialce >2k to zabraknie mi vramu i gtx390 wygra
@Ch-jogromPL: Lepsza wydajność w wyższych rodzielczościach obecnie i teorretycznie spory skok wydajnościowy w dx12. Sam obecnie bym ich nie kupił ale to nie moja półka wydajnościowa. W innych segmentach mają nieco lepiej wycenione karty i też takiej różnicy przy słabym cpu nie ma. Są obecnie gorsi ale to się może zmienić diametralnie. Wygląda na to że już nie pracują nad sterownikiem dx11 i chcą przeczekać to wejścia dx12.
@ediz4: ja sie nie wypowiadam na temat dx12 bo tego po prostu nie ma na chwile obcecna, jak to juz na dobrze wyjdzie, beda juz gry przetestowane itd to wtedy sie wypowiem, na chwile obcena gtx970 >> 390 i tyle, nie trzeba byc fanbojem zeby stwierdzic ktora grafika jest po prostu lepsza dla typowego kowalskiego ze zwyklym kompem i3/i5 ktory ma sobie 24" monitor i chce pograc se w gierki na
@ediz4: czyli przyznales sam, ze sa #!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡)
czyli 970 od czasu ustnienia czyli 1.5roku #!$%@? konkurencje. majac swoje 3.5gb ( ͡ ͜ʖ ͡)
nie wiadomo co bedzie z tym dx12, skoro wszyscy skoczyli na vulkan.
volvo bedzie wspierac mocno vulkan ze wzgledu na steamos, a z volvo wszyscy musza sie liczyc.
@Ch-jogromPL: Na początku marca wychodzi Hitman.

na chwile obcena gtx970 >> 390 i tyle, nie trzeba byc fanbojem zeby stwierdzic ktora grafika jest po prostu lepsza dla typowego kowalskiego ze zwyklym kompem i3/i5 ktory ma sobie 24" monitor i chce pograc se w gierki na full hd z dobra wydajnoscia 45-60 klatek na full detalach i tyle...

No jest lepsza. Czy to oznacza że ta gorsza to gówno?