Wpis z mikrobloga

http://pclab.pl/art60000-21.html
44 vs 25 klatek 970 > 390
nie ma to jak narzut sterownikow na cpu, co?
( ͡ ͜ʖ ͡)

Dla wielu z Was podsumowanie powyższych testów nie będzie niczym nowym: sterowniki do kart graficznych AMD Radeon w większym stopniu obciążają procesor lub gorzej gospodarują jego zasobami, przez co im więcej ma on pracy w danym miejscu w grze i im jest słabszy, tym gorzej Radeon wypada względem GeForce'a. Radeon R9 390 OC w połączeniu z bardzo szybkim procesorem Core i7-6700K @ 4,7 GHz jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z GeForce'em GTX-em 970 OC. Niestety, w tandemie ze słabszym CPU zauważalnie traci dystans. Problem w tym przypadku polega na tym, że dotyczy nawet podkręconego do 4,5 GHz Core i5-4690K, który przecież wciąż należy do ścisłej czołówki pod względem wydajności.

Pamietajcie, do karty za 1.5k trzeba kupic procek za 1.7 XD bo inaczej bedziecie w dupie.
#pcmasterrace
  • 71
@japco: Swego czasu grywałem w różnego rodzaju gry na słabym sprzęcie. Zdarzało się że były chrupnięcia w określonych lokacjach. Nie stanowiło to dla mnie wielkiego problemu. Jeśli tobie psuje to frajdę z gry to bierz Nvidię. Ma obecnie lepsze karty co nie oznacza że nazwałbym produkty konkurencji złymi.
@ediz4: przeszkadza, jak place za cos 1.6k to chce zeby to bylo na rowni lub lepsze od konkurencji. nie kupuje gorszego produktu, skoro moge za ta sama cene miec lepszy. ktos kto tak robi musi miec nerowno pod sufitem.
@ediz4: ja rozumiem, grafa kosztowala by ładne kilkaset złotych mniej, wtedy mając jako takiego procka zakup bylby względnie opłacalny, ale tutaj kosztują tyle samo, więc gdzie tu opłacalność ? gdzie sens ? gdzie logika ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)