Wpis z mikrobloga

@HetmanPolnyKoronny: promil społeczeństwa, tak jak muzułmanów

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._cities_with_most_bicycle_commuters
najwięcej motocyklistów (nie mówiąc o gangach, które pewnie stanowią procent wszystkich motocyklistów) to 20% w jednym mieście w kaliforni

http://www.statista.com/statistics/191002/number-of-registered-motorcycles-in-the-us-by-state/

top 27 zamyka liczba 3,7%. motogangsterów jest ile z takich 3% - 1% (0,03% społeczeństwa)? 10% (0,3% społeczeństwa)? luźne szacunki ale jak widać rząd wielkości śmiesznie mały, bo co jeżeli średnią nie jest 3% motocyklistów, a 1%, albo 0,5%? Oczywiście tak naprawdę należałoby sprawdzić
@Wujek_Fester: No ale chyba trochę inaczej wygląda przemysłowa produkcja skóry, a inaczej futra. Skórę pozyskuje się przede wszystkim ze zwierząt rzeźnych (bydło i świnie), a dla futer najczęściej zabija się zwierzęta dzikie tylko z tego powodu (lisy, norki, etc.), gdzie oprócz futra nic innego ze zwierzęcia nie jest wykorzystywane.

Poza tym, walczenie akurat ze skórzanymi kamizelkami motocyklistów byłoby raczej dość dziwne, gdy w prawie każdym domu znajduje się para skórzanych butów
a dla futer najczęściej zabija się zwierzęta dzikie tylko z tego powodu (lisy, norki, etc.), gdzie oprócz futra nic innego ze zwierzęcia nie jest wykorzystywane.


@ecconomicus: ale Ty wiesz, że te "dzikie" zwierzęta też są hodowane w klatkach? Podobnie jak te z których robi się skórzane ubrania?
@wajdzik: Wiem, ale to dalej nic nie zmienia. Clue mojej wypowiedzi pozostaje to samo. Czym innym jest wykorzystanie skóry z bydła, które i tak zabija się dla mięsa, a czym innym jest hodowanie lisów tylko dla samego futra. Poza tym, chodzi o ten bezsensowny obrazek i analogię do motocyklistów. Dlaczego PETA miałaby walczyć akurat z motocyklistami, gdy prawie każdy ma parę skórzanych butów?
@wajdzik: Generalnie się zgadzam i myślę, że za sto, albo trzysta lat w ogóle nie będziemy musieli już hodować zwierząt dla mięsa, wraz z rozwojem jego odpowiednio tanich i szeroko dostępnych substytutów, np. z komórek macierzystych. Wtedy zapewne zabijanie krów będzie uznawane za taką samą fanaberię, jaką dziś jest zabijanie słoni dla jego ciosów. Niestety, póki co, jest jak jest...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._cities_with_most_bicycle_commuters


@grzegorz-zielinski: eee czy tu przypadkiem nie chodzi o rowerzystów?

Wg statystyk które załączyłeś więcej motocykli jest rejestrowanych w USA co roku niż kupowanych futer. Odnośnie skóry syntetycznej - nie wiem jak w USA, ale w Polsce ze sztucznej skóry robi się tylko buty (lepiej znosi zmienną wilgotność i skrajne temperatury), w czasie gdy cała reszta stroju jest ze skóry naturalnej, najczęściej są to skóry cielęce, bydlęce i kangurze, nie tylko
@Wujek_Fester: po co? żyję i mieszkam w Polsce i krytykuje to co dotyczy Polski np. KK. Jak będą przeszkadzać tu muzułmanie to będzie tak samo. Jak będziemy się rozdrabniać i interesować sprawami na Bali to nic nie zmienimy tu na miejscu. Takie gadanie to najzwyklejsza zawoalowana cenzura p.t. "nie możesz krytykować nas, bo idź krytykuj innych gdzieś indziej". Nope.