Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #nauka #studenci #szkola #matura W marcu 2012 roku studentki psychologii Uniwersytetu Łódzkiego przeprowadziły badanie nad wpływem oznaczania tekstu kolorami na zapamiętywanie. Z badań z udziałem 138 maturzystów wynika, że już zastosowanie tak prostego sposobu jak wyróżnienie kolorem naukowego tekstu polepsza jego zapamiętywanie i odtwarzanie nawet o 16%! Uczestnicy badania, którzy przeczytali naukowy artykuł bez jakichkolwiek kolorowych zakreśleń, a następnie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące tego tekstu, średnio przypomnieli sobie 66% informacji. Natomiast grupa, która czytała ten tekst z zakreśleniami odtworzyła znacznie więcej materiału.
Zenon_Zabawny - #ciekawostki #nauka #studenci #szkola #matura W marcu 2012 roku stude...

źródło: comment_n7GW724bcYlSlFgxKVndpFUWAvBgQXR7.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xetrov: Prawdę mówiąc, ja jej nigdy nie stosowałem - nigdy nie kreśliłem po książkach, a w notatkach tylko sobie zakreślałem na marginesie, że tu jest coś istotnego, jeśli było czegoś za dużo.
  • Odpowiedz
@Zenon_Zabawny: mi pomagało robienie ściąg z których potem nawet nie korzystałem - wystarczyło że posiedziałem trochę nad tekstem, przemyślałem jak go skompresować tak żeby zmieścił się na dostępnej niewielkiej powierzchni i potem okazywało się, że w ogóle nie są potrzebne bo w trakcie na tyle dobrze przestudiowałem dane zagadnienie że mi to zostało w głowie.
  • Odpowiedz