Wpis z mikrobloga

Po tym jak Turcja ostrzelała Syrię zbiera się tu dużo ludzi którzy chcą dowiedzieć się o co chodzi w tym konflikcie. Męczy mnie już odpowiadanie cały czas na te same pytania więc jutro zaczynam przygotowywać FAQ na temat konfliktu w Syrii i Iraku.

Zadawajcie w komentarzach pytania na które chcielibyście poznać odpowiedź. O co chcecie. Erdogan, isis, Kurdowie, rebelianci, al Kaida, Rosja. Wszystko.

Do jutra popołudnie zbieram pytania.


Otwieram tag #syriafaq. Obserwować jeśli chcecie być na bieżąco ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#syria #wojna #bliskiwschod #isis #turcja #rosja
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja się nie ekonomii nie znam panie :p

nie jestem od geopolityki


@2PacShakur: Sorry ale skoro sam piszesz ze nie masz pojecia o geopolityce ani ekonomii to o czym chcesz pisac? O bajkach jednej czy drugiej strony ze walcza z terroryzmem / dyktatura / imperializmem / w obronie cywili / demokracji itp?

Przeciez wiadomo ze to sa preteksty i gdyby sie okazalo ze to sie im oplaca to jutro Rosjani
  • Odpowiedz
@2PacShakur: ale to zrobisz na poważnie, obiektywnie i bez narzucania swoich tez/poglądów w każdej odpowiedzi czy bardziej wykopstyle? jak to pierwsze to chętnie poczytam
  • Odpowiedz
jakos Syria trzymala sie kupi podobnie jak Libia za Kadafiego czy Irak z Husajnem. W czym on taki zly jest ze FSA chetnie go zdejmie?


@signap: patrzysz na to z bardzo płytkiej perspektywy. W Syrii - oprócz sunnitów, szyitów i chrześcijan - żyje sporo ludzi wyznających różne mutacje islamu. Niektóre z nich są bliżej chrześcijaństwa, inne przechowują odległe wspomnienie religii wyznawanych na tym terenie na 500-700 lat przed Jezusem.
O ile dla zradykalizowanych sunnitów - a innych już tam nie ma - chrześcijanie są "ludem pisma" i nawet radykalny, salaficki odłam islamu systemowo zapewnia im jakieś prawa, o tyle pozostali to heretycy i apostaci wymagający natychmiastowego zgładzenia.

Sam więc rozumiesz, że jakieś 30% Syryjczyków jest w najgorszym przypadku neutralna wobec Assada a najczęściej popiera go bo jest jedynym gwarantem ich
  • Odpowiedz