Wpis z mikrobloga

Czy dobrze rozumiem jak powinien działać przełącznik wycieraczek (VW polo 1992)? Są 4 kabelki, czarnym wchodzi 12v, po przełączeniu powinno wychodzić 12v innym. Bo u mnie nie wychodzi żadnym i nie wiem, czy mógł się uszkodzić sam mechanizm? Wszystkie 3 oprócz czarnego są gdzieś uziemione bo pokazuje 12v na nich z czarnego tak samo jak na karoserii.
I jeszcze jedno, znalazłem (chyba) przełącznik do którego wchodzą te kabelki (Pic rel) i mierząc przejścia na wszystkich jest ok 1ohm a na czarnym 600ohm i nie ma 12v, ale nie jestem pewny czy to ten na 100℅ bo nie widzę dokładnie jaki to kolor w świetle słabej latarki.
#elektronuka #elektryka #elektroda #auto #samochod
Queng - Czy dobrze rozumiem jak powinien działać przełącznik wycieraczek (VW polo 199...

źródło: comment_KjTTc7WaQH9G117D4bEIzoKXU9AijieI.jpg

Pobierz
  • 2
@Queng: Zdejmij podszybie i podłącz na krótko. Jak ruszy to przekaźnik, bezpiecznik albo przełącznik zespolony. Jak nie odkręć silniczek od mechanizmu i zdejmij z wieloklinu i zobacz czy nie zatarł się mechanizm na tulejach.
@Ganwroth: nie działają ani wycieraczki przednie, tylne ani spryskiwacz wszystkie z tej samej kostki więc raczej gdzieś w elektronice problem, ale sprawdzić nie zaszkodzi, ale dobrze rozumiem czy źle jak to powinno działać? Bo jak dobrze to bez sensu sobie roboty dodawać tymbardziej, że robię to na parkingu, brrr ( ͡° ʖ̯ ͡°)