Wpis z mikrobloga

@plemo: Tak wgl to jak Wam się pisze w Construct? Nie przypomina to bardziej "układanie klocków lego"? Bo przeglądałem tutorial to dużo można wyklikać :)
Od jakiej wersji Androida gra będzie działała?
@loginek0: Construct2 fajna sprawa, ogólnie są przygotowane pluginy do obiektow (ale większość słabo działa albo brakuje im jakiejś funkcji, którą akurat chciałbym wykorzystać wiec czasem sam coś tam wymyślam, można pisać skrypty). C2 to w sumie taki edytor graficzny, ale mozna w nim robić również bardziej zaawansowane rzeczy. Jestem pewien, że dało by radę zrobić coś na kształt "Baldurs Gate" czy "Fallouta 1/2".
Jak coś to ten brat to ja :)
@Fat_Mo: A jak z szybkością na telefonie, nie zacina się? I gra będzie darmowa czy będzie wersja rozszerzona płatna? Długo już nad nią pracujecie? :) Ile schodzi Wam na zrobienie 1 levelu? I ile ich będzie?
@loginek0: FPS`y w dużej mierze uzależnione są od tego w czym kompiluje wyeksportowany w cordovie projekt. Kiedyś używałem Intel XDK - na tą chwilę coś tam przy nim poprawiali i jest problem z eksportowaniem przynajmniej w moim przypadku - ale ilość FPS w apce na androidzie była poniżej zadowalającej (testowałem różne silniki dostępne w xdk).
Na tą chwilę używam "cocoon.io" testuje różne ustawienie kompilatora. Np. przy eksporcie z użyciem webview+ mam
@Fat_Mo: I w końcu bardzo sensowna odpowiedź :). Tylko, że z tego co widzę to C2 "wypluwa" grę w html5. W teorii apka na Androida/iOs/Windows Phone to tak naprawdę przeglądarka z Waszą grą. Myślałem, że jest ona kompilowana jakoś natywnie i że będzie działała szybciej, a tutaj widzę, że dużo zależy jednak od samej przeglądarki. Rozumiem, że musieliście kupić pełną wersję C2? Czy jednak korzystacie z darmowej, a same pliki html
@loginek0: "Trochę dziwne mi się wydaje, że apka "niszczy" urządzenie. "
hehe to nie tak, że to przez apke tylko jakiś update Antka chyba się robił a ja uruchomiłem go ponownie, nie da się przywrócić ustawień fabrycznych w standardowy sposób( volume +power button), w necie jest kilka takich przypadków niby ten model tak ma czasem.

Jeżeli chodzi o C2 to mamy wykupioną licencje.

Eksportuje tak jak pisałem wcześniej w Cordovie -