Wpis z mikrobloga

Zakupiłem #letv x600 od #ewoo. Niestety od jakiegoś tygodnia wifi zaczęło mi szwankować tzn na początku byłem zachwycony ilością dostępnych sieci lecz obecnie sygnał oscyluje w granicach 1 kreski na 4 (MIUI). Zmieniałem romy począwszy od 04S przez 06S aż do 10S (wersja stock jak i od BB72), nie pogardziłem również dwoma wersjami MIUI od vazgard. Na wszystkich romach jest problem z siłą sygnału wifi. Próbowałem wgrywać fix na wifi, który krąży po sieci, a nawet spróbowałem triku z gumką, lecz nadal siła sygnału jest mizerna.

4 kreski zasięgu wi-fi pojawiają mi się wtedy gdy telefon znajduje się około 1 metra od routera (sprawdzałem na dwóch różnych).

W związku z powyższym skłaniam się ku reklamacji towaru. Czy ktoś z mirków bawił się już w zwrot towaru ze sklepu #jd ? Minęło niestety 14 dni od momentu otrzymania telefonu więc za wysyłkę do Chin nie otrzymam zwrotu z paypala.

Nie wiem jeszcze co napisać do #ewoo i czy otwierać dispute na jd czy normalnie napisać do sprzedawcy. Ponadto pisać, że telefon po tygodniu stracił siłę sygnału wifi czy lepiej napisać, że telefon jak już otrzymałem był felerny. Jak to rozegrać?

#letv #jd #ewoo
  • 24
@lukaszlukasz: @ppidd_: Pisałem na początku, że próbowałem triku z gumką i nic to nie pomogło. Fakt jest tylko taki, że przezornie nie odklejałem całego tyłu tylko podważyłem i założyłem gumkę.

@Aydyn: uwierz mi to nie jest kwestia routera. W pracy, w domu, u rodziców czy teściów z zasięgiem było super, lecz się spierdzieliło i raczej nie jest to wina oprogramowania tylko bebechów.
@ppidd_: tylko ta klapka jest przyklejona. Ja jej sam nie odklejałem tylko podważyłem, aby w razie wysyłki do chin nie mieć problemów typu że to jest moja wina bo zaglądałem do środka.
@re-member85: Napisz do chinola że masz problem z wifi. On zaproponuje Ci pokrycie kosztów naprawy lokalnie lub odesłanie. Następnie zapytaj czy możesz najpierw zanieść do serwisu na "sprawdzenie", raczej się zgodzą, jeszcze nie miałem przypadku odmownej odpowiedzi. I tu już hulaj dusza, piekła nie ma. Zobaczymy czy to wina anteny, jak tak to mogę zamówić i Ci wymienić, a jak nie to po prostu się odeśle.
@re-member85: x600 - vol up button wariowal - raz dzialal normalnie a raz byl na stale wcisniety. samo sie zglasnialo po chwili, wchodzil do recovery po resecie albo nie reagowal wcale na podglosnienie.
napisalem do jd do sprzedawcy tam dalem dispute ale nic z tego nie wyszlo.
napisalem tez do paypala sprawa w toku
no i do paypala o zwrot kosztow wysylki do chin - wyszlo ponad 500g i piorytet aby
@gorush: też dałem dispute na jd i zastanawiam czy ktoś odpisze. Tobie odpisali? Jak uważasz czekać na odpowiedź z JD czy od razu walić do Paypala? Wysyłałeś sam telefon czy wszystko razem z kablami ładowarką i papierami?

Aha jak jest ze zwrotem za wysyłkę od Paypala? Zamawiałem 11 grudnia a dotarł do mnie 23 stycznia.
@re-member85: dispute mi anulowali - lepiej napisz do ewoo bezposrednio na jd - chcial link do filmu i dal maila (na ktoreg nigdy nie odpisal :D )
do paypala i tak napisz bo nie mam odpowiedzi.
co do wysylki to zalezy czy chcesz zwrot czy naprawe. jak naprawa to pudelko i telefon sam - jak zwrot to wszystko musisz. tak mi napisal