Wpis z mikrobloga

#szwajcaria #zurich #it #kociochpyta #testowanieoprogramowania
siema MIreczki,

Orientuje się ktoś jaka jest średnia stawka dzienna dla freelancer Test Automation Engineer/(6 lat doświadczenia) w Zurychu(sektor bankowy)? Zastanawiam się nad zmianą pracy, rozważam też kontrakty, a że nigdy nie pracowałem w takiej formie to nie wiem z jakimi wymaganiami wyskakiwać. Albo chociaż ile to powinno być więcej procentowo w porównaniu to zwykłej umowy o prace na stale? Zdaję sobie sprawę, że to jest zależne od wielu czynników. Pi razy oko chociaż.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pinek: no to przelicz sobie ile mniej więcej zarabiasz na godzinę i takiej stawki wymagaj. Od dawna bycie freelancerem nie równa się zarabianiu mniej, niż na etacie.
  • Odpowiedz
no to przelicz sobie ile mniej więcej zarabiasz na godzinę i takiej stawki wymagaj. Od dawna bycie freelancerem nie równa się zarabianiu mniej, niż na etacie


@Swiatek7: przecież kontraktor zawsze więcej dostaje, bo nie ma "pewności" kontraktu za rok..
  • Odpowiedz
@Pinek: Tak - wowczas nie masz placone, bo sam prowadzisz dzialalnosc i nie przysluguje Ci urlop (tego typu - firma placi tylko za dni przepracowane ;) ).

@Swiatek7: wiem wiem, ale 1200 dniowki to nadal spora ilosc. Nie wiem tylko jak tam podatki wygladajo
  • Odpowiedz
@palladni: Ciężko się nie zgodzić, że spora, ale freelancing to nie jest stałe źródło dochodu, więc wyższa stawka musi ten fakt kompensować.
Niskie podatki, wysokość zależy od kantonu, gminy. Najniższe są w Zugu, ale ogólnie 10% nie powinny przekroczyć.
  • Odpowiedz
@Pinek: 700 CHF+, na kontrakcie nie masz bonusów, etc. Nie orientuje się w stawkach testerów ale zakładam, że mniejsze niż developerów. Niżej się chyba nie opłaca przechodzić na kontrakt. Pan z 1200 EUR równie dobrze mogł powiedzieć milijon.
  • Odpowiedz
@Swiatek7: tak na szybko:
" no to przelicz sobie ile mniej więcej zarabiasz na godzinę i takiej stawki wymagaj. "
stawki godzinowej z umowy o prace? no chyba zla ta Twoja rada
"Od dawna bycie freelancerem nie równa się zarabianiu mniej, niż na etacie."
od kiedy pamietam, nigdy bycie freelanceren nie oznaczalo zarabianie mniej niz na etacie, pytanie tylko o ile
  • Odpowiedz
@piolem: co ty gościu pieprzysz?
Tak na szybko:

zurych, to jakieś 2x stawki z umowy o pracę

Serio, co to za #!$%@?... Z czyjej umowy o pracę? Myślisz, że jest jakaś jedna uniwersalna stawka na umowę o pracę dla każdego zawodu i z niej każdy freelancer sobie wymnaża ile mu się należy? Jak to sobie wyobrażasz, że pokazuje klientowi swoją ostatnią umowę o pracę i na tej podstawie żąda dwukrotnej
  • Odpowiedz
@Swiatek7: spokojnie kolego, zazwyczaj jak pisze cos o it to pisze bo wiem.
"Serio, co to za #!$%@?... Z czyjej umowy o pracę? Myślisz, że jest jakaś jedna uniwersalna stawka na umowę o pracę dla każdego zawodu i z niej każdy freelancer sobie wymnaża ile mu się należy"
kolega wczesnil piasal o testowaniu. tak, da rade jakos to policzyc ile % przy podobnym stanowisku ma ext a ile int. Kazdy
  • Odpowiedz
@piolem:

trzeba znać

Po takiej konstrukcji nie wiem, czy rzeczywiście tak dobrze znasz stawki na podstawie dostępnych Ci danych i wygenerowanych statystyk, czy tak jak kontrukcja sugeruje jest to wciąż teoteryzowanie. Wybacz, że się tak uniosłem, nie wziąłem po uwagę, że rzeczywiście wiesz jak wyglądają zarobki w IT w bankowości w Szwajcarii, bo rozumiem, źe wiesz? A nie szacujesz, estymujesz, bo to, tamto i siamto?
  • Odpowiedz