Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie "Hannibala" w wersji audiobook i musze powiedzieć, że zakończenie tej książki to jakaś porażka, czuję się wyruchany przez Harrisa tak, jak nawet Sumliński prawaków nie wyruchał. W porównaniu do "Milczenia owiec" ogólnie czyta się to jak jakiś średniawy fan fic(w sumie niewiele brakowało aby Lecter w końcu zamienił się w SSJ). "Milczenie" można było uznać za w miare realistyczne i prawdopodobne, ale tutaj to już jest czysta fantazja, zwłaszcza na końcu. Nie o takie zakończenie losów Starling nic nie robiłem.

#oswiadczeniezdupy #hannibal #ksiazki #czytajzwykopem #audiobook #literatura
  • 3
@Ten_tego: Zgadzam się z Tobą, zakończenie Hannibala było rozczarowujące, akurat w tym przypadku (wyjątkowo) polecam wszystkim oglądać film zamiast czytać książkę. Uważam że film z postacią wykreowaną przez Hopkinsa był o wiele lepszy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ten_tego: Zakończenie jest inne, wg mnie o wiele lepsze od zakończenia książki. Chociaż rozumiem, jeżeli komuś mogło się nie podobać bo jest dosyć makabryczne( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale dla samej gry aktorskiej Hopkinsa warto obejrzeć ten film.