Wpis z mikrobloga

5 707 - 1 = 5 706

(prawdopodobnie naprawiam licznik, After dwa posty niżej źle odjął.)

Tytuł: Metro 2033
Autor: Dmitrij Głuchowski
Gatunek: fantastyka
★★★★★★★★★

Wielkie zaskoczenie dla mnie! Dużo się słyszało o tej książce,najczęściej też w kontekście gry więc postanowiłem przeczytać spodziewając się standardowej postapokaliptycznej fantastyki. Ale nie do końca tak było. Po pierwsze świetne,plastyczne opisy, wyobraźnia działała. Po drugie z pozoru zwyczajna wędrówka bohatera po metrze kryje za sobą masę rozważań na temat religii, filozofii oraz celu i sensu życia ludzkiego. Zakończenie nie do końca mi się podobało ale ostatnio jakoś mało które mi się podoba więc to może jakieś moje zboczenie. Aczkolwiek płynie z niego nauka że ludzie często o wiele za późno zdają sobie sprawę z własnych błędów i pochopnych działań. Gorąco polecam!

#bookmeter
AveNergal - 5 707 - 1 = 5 706 

(prawdopodobnie naprawiam licznik, After dwa posty ...

źródło: comment_kDGN2CLKYki66ENenYfjUWhSX0OzgEJy.jpg

Pobierz
  • 15
@AveNergal: @Elderbary: Ma głównie dlatego że Głuchowski najpewniej nie spodziewał się takiego sukcesu i kontynuacja została napisana niejako pod przymusem. Albo wydawcy, albo chęci odcięcia kilku kuponów więcej co na pewno się udało bo po bardzo dobrej 2033 ludzie na pewno sięgnęli od razu po 2034 jak tylko się pojawiła, nie czekając na recenzje.
@AveNergal: Coś tam zaczęliście przebąkiwać o kolejnych częściach to też się wypowiem. spoiler free
Ogólnie 2033 dużo bardziej podobało mi się pod względem fabularnym niż filozoficznym. Zakończenie fakt, może trochę naciągane, ale ogólnie lubię takie zwroty akcji, więc jest na plus. Rozkminy trochę za mało ambitne jak dla mnie.
W 2034 jest dokładnie odwrotnie :P Fabularnie Dmitry troszkę spadł, ale za to rozważania Homera (jeden z głównych bohaterów; Artem pojawia się
@AveNergal: Ja bym nie pomijał raczej. Niby można bo fabuły nie są połączone, ale pojawiają się bohaterowie z dwójki, których nie było w jedynce i jest sporo nawiązań do wydarzeń, które miały miejsce w 2034.
Nie ma za co. Rozpisałbym się bardziej, ale mam egzamin za niecałe 10h :(