Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to w końcu jest. Mówi się, że 70% sukcesów na siłowni to dieta, w przypadku ludzi otyłych zgadzam się. Jednak jak ktoś jest raczej szupły lub z małym bf, to na pewno aż 70%? Z tego wynika, że więcej by zrobił jakby odpowiednio jadł, a nie chodził na siłownie XD...
Podam przykład jako ludzi w więzieniu, którzy słabo są odżywiani ale za to dużo ćwiczą. Owszem nie rosną na dzików, ale są w miare wyćwiczeni.
Mam kumpla, który nie trzyma żadnej diety (chodzi mi o taką sztywną rozpiske), powoli przyniera na wadze, nie zalewając się przy tym mocno. Z tego co mówił, to po prostu je dużo do tego odżywka białkowa. Zwraca uwagę, żeby jeść dużo takich produktów jak banany, płatki owsiane, MIĘSO, makarony, ryż, orzechy, serek wiejski itd.
Jak to w końcu jest koksy?
#silownia #mikrokoksy
  • 28
@miesiektoja: Osobiscie potwierdzam, a nawet 80%. Z natury jestem mega szczurem chodze na silownie 3 lata, przytylem okolo 17kg (nie jestem tlusty, nie mam brzucha). Sa takie miesiace kiedy nie mam warunkow do prowadzenia swojej diety i jest kolosalna roznica. (Sorry za brak polskich znakow niemiecki Windows w pracy)
@miesiektoja: obie rzeczy sa wazne, dieta wazniejsza, trening mozesz miec w opor ciezki ale jak dieta bedzie #!$%@? to nic nie zbudujesz i tyle. Ja tak sie bawilem przez rok bez diety, oczywiscie sila poszla w gore, troche miesnia, ale jak wrzucilem diete ponad to co potrzebuje moje cialo to dopiero bylem zadowolony.
@miesiektoja: po prostu nie badz takim debilem jak niektore osoby tutaj, ze wyznaja zasade, 'jedz co i ile chcesz, tak jak sie tego organizm domaga i tyle' ( ͡º ͜ʖ͡º) bo nie tedy droga, tak samo jak ci sami idioci ktorzy maja tylko wiedze teoretyczna(oraz slicznie piszą) i sie nia kieruja, a w teorii totalne zera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miesiektoja: Ostatnio czytałem jakieś badania, że wystarczająca porcja białka do budowania masy mięsniowej to 0.8g na kg czystej masy mięśniowej. Wydaje mi się że 1.8g/kg to znacznie za dużo i bardziej zaszkodzi poprzez zakwaszanie organizmu aniżeli pomoże, no chyba że ktoś jest na soku.
@mun88: Nie ma co szalec w druga strone. Mysle, ze rozsadnym minimum jest 1.5g. Ale to tez zalezy. Bo bialko mocno wplywa na przyspieszenie przemiany materii, jest bardzo slabym zrodlem energii, a organizm potrzebuje duzo energii zeby je przyswoic.
I tak dla takiego endomorfika, wiecej bialka na masie=mniejsza szansa na zalanie sie tluszczem, natomiast jak ektomorfik zacznie zrec po 2,5g bialka to znowu trzeba dorzucic bardzo duzo energii z wegli w
tak samo jak ci sami idioci ktorzy maja tylko wiedze teoretyczna(oraz slicznie piszą) i sie nia kieruja, a w teorii totalne zera ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ch-jogromPL: chyba w praktyce.
Póki co ty też nic nie pokazałeś. A do tego nie piszesz ładnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)