Wpis z mikrobloga

Plusujcie Beziego, bez niego Śniący nie byłby pokonany, a światem władałyby smoki.


@afroninja: Problem w tym, że smoki przybyły na zawołanie śniącego. Bez pokonania śniącego, nie byłoby smoków, a górnicza dolina dalej byłaby otoczona magiczną barierą.
W zasadzie bezimienny zrobił więcej złego, niż dobrego ;)
@afroninja: mnie zastanawia czemu magowie nie mogli użyć runek i teleportować się np do Khorinis, nawet jak takich nie mieli przy sobie to jakiś mag-praktykant mógł przybyć z rozkazu klasztoru i rzucić im te głupie runy teleporacyjne przez barierę. Czy bariera uniemożliwiała teleportacje? Pod barierę nad Vengardem można się dostać teleportacja bez problemu.
@Ark00: no ale przeciez w interesie Królestwa było utrzymanie doliny, więc nikt by im nie udostępnił tych run, a jakby wcześniej ktoś miał i się teleportował to żołnierze króla Rhobara dopilnowaliby żeby nikt nie wrzucał z powrotem wewnątrz
@looleekk: Wycierał ci już ktoś dzisiaj nosek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@porucznikBorewicz: jak grałem to też dopiero po kilku latach za którymś razem odkryłem np. zagadki Chromanina

ale jednym z zabawniejszych wątków Gothica I było odbijanie Nowej Kopalni wraz z nieśmiertelnym Gornem, który często jak zauważył, że bijesz strażników to potrafił sam się na Ciebie rzuć i zabić... XD Nie można było mu wtedy nic zrobić,
@afroninja: co pobyt magów pod kopułą miał do utrzymania doliny? Bez wzgledu na to czy z magami czy bez, dolina musiała handlować z królestwem. Inwazja orków? Upadek Starego obozu spowodowany był przez upadek bariery i przybycie smoków. Magowie mogli być przydatni na kontynencie w walce z orkami.