Wpis z mikrobloga

Mam do was pytanie z kategorii #motoryzacja
Szukam małego samochodu z silnikiem benzynowym (chciałbym też założyć instalację gazową). Coś o mocy około 75-80 KM
Mam na ten cel (bez instalacji gazowej) około 11 000zł . Szukam czegoś w miarę młodego, czyli od roku 2005 w górę. Będę go używał głównie na dojazdy do pracy (25 km w jedną stronę) i czasem krótka trasa do 200km. Mam na oku :
-forda fiestę VI 1.4 16V
-opla corsę C 1.2 twinport
-fiata grande punto 1.4
-peugeota 206

Dopiero zaczynam poszukiwania, dlatego lista może się wydłużyć. Najbardziej podoba mi się fiesta i corsa.
Na jakie samochody zwrócić jeszcze uwagę? Bardzo ważna jest dla mnie tania eksploatacja i serwis, klimatyzacja byłaby miłym dodatkiem, jednak nie wymogiem :) Co myślicie o tych wymienionych ?
#samochody
  • 8
  • Odpowiedz
@paatrys: szukałem 1,5 roku temu jakiegoś auta tego segmentu w tej cenie a finalnie kupiłem 2 razy droższe. Jedna rada, nie szukaj dalej niż kilka-kilkanaście km od domu bo szkoda kasy na dojazdy.
  • Odpowiedz
@paatrys: smart forfour. Polecam, sam takiego kupiłem miesiąc temu. Znajdziesz za 8-9 tysięcy. Spalanie na poziomie 6 litrów przy mało ekonomicznej jeździe. Ja mam z 2004 roku, silnik 1.1 75 km
  • Odpowiedz