Wpis z mikrobloga

Mireczki zarządzam wypokowy konwent seniorów, w oparciu o wpis @czarnawrona chciałem zwrócić szanownego mirkostwa uwagę na profil tej o to "organizacji" która zajmuje się... no właśnie czym? https://www.facebook.com/fenix.xn/?fref=nf
Na szczególną uwagę zasługują postulaty takie jak zakaz wychodzenia osobom niepełnoletnim przebywania poza domem w godzinach po 22 oraz patrolowanie z psem i legitymowanie napotkanych osób. Zapraszam do debaty.

w sumie nie wiem czy #afera ale na pewno #zgorzelec
#prawo #neuropa #prawica #lewica #wojsko
  • 13
@Seid: Jakim prawem mają legitymowax? Zadzwoniłbym na policje jakby do mnie jakiś niespełniony komandos a stary ma ASG chciał dokumenty i #!$%@? kogoś obchodzi kto o której chodzi. Chcą patrolowac i dbać o porządek ok, ale niech robią to w świetle prawa.
@ShpxLbh: Wiesz, to tak samo jak ktoś mówi że walczył w wietnamie a w tym czasie akurat znajdował sie w tym kraju, w tym samym czasie i miał przyczepioną broń ale np. był cieciem :>
Zapraszam do debaty.


@Seid: A nad czym tu debatować? Jeżeli szanownej organizacji marzy się państwo policyjne, to niech się szanowna organizacja spakuje i #!$%@? do Tej Lepszej Korei.
@Przegrywens: To jest ich wpis który w sumie odpowie na twoje pytanie
W dniu dzisiejszym około godziny 11:20 przy ulicy Traugutta na widok naszego patrolu młody mężczyzna pochodzenia arabskiego zaczął uciekać. Po ujęciu okazało się iż jest on Syryjczykiem i przebywa nielegalnie na terenie naszego kraju, został przekazany SG ze Zgorzelca. Aktualizacja: bardzo dziękujemy za zainteresowanie tematem, odpowiadając na pytania dlaczego i na jakiej podstawie prawnej został ujęty ten "biedny" Syryjczyk
@Seid: Ok ale tak nie mają prawa legitymowac ani zatrzymać osoby która nie popełniła przestępstwa. Osobnik uciekał.mial coś na sumieniu, ale zw osoba niepełnoletnie nie może przebywać po 22 państwo policyjne niech robią w swoim domu.
@Seid: Generalnie z tego co wyczytałem na forach lokalnych owa instytucja jest w Zgorzelcu całkiem dobrze znana. Znana z zabawy w służby mundurowe. Poza jazdą na sygnale, odpierdzielaniem show przy okazji pożarów i innych zadań z zakresu "ratownictwa taktycznego" owa grupa bawiła się m.in. w policję dokonując przeszukiwania aut.

Ciekawą postacią jest natomiast nijaki Gerard J. lub Gerard F., nazywany przez mieszkańców Zgorzelca "naczelnym komandosem" Fenixa - człowiek, który przedstawiając się