Wpis z mikrobloga

Jakiś dobry sposób na znalezienie mieszkania może macie?

Szukam na xpatrentals i na funda (ale funda mnie #!$%@? bo masa ogloszen bez zdjec) i jakos tak srednio mi idzie. Co prawda szukam poki co z PL, bo w #utrecht bede dopiero od 1 marca... no ale myslalem, ze moze cos uda mi sie wczesniej znalezc.

Aha... no i wszyscy wszedzie z posrednikami? serio? przeciez to pakowanie kasy w bloto ;)

#holandia #emigracja
  • 13
@000loki: ryzyko zawsze istnieje. Nje dawaj nikomu kasy bez papierow/potwierdzeń. Sprawdzaj dokumenty osobyz ktora rozmawiasz. Kase przekazuj najlepiej w mieszkaniu po sprawdzeniu czy klucze pasuja. Jak planujesz jechac sam a zostac dluzej to wynajmuj najpierw pokój. Mniejsza szansa, ze cie ktos wyrucha i zapisz sie do woonnetu w swojej okolicy. Tam mozna wychaczyc po jakims czasie i po spełnieniu okreslonych warunkow! mieszkanie spoldzielcze
Tam mozna wychaczyc po jakims czasie i po spełnieniu okreslonych warunkow! mieszkanie spoldzielcze


@urwis69: a kojarzysz jakie to warunki? jade z rozowym, myslalem, zeby na pierwszy miesiac cos na airbnb wziac i szukac na miejscu ewentualnie. Tylko nie wiem co zrobic z kotem krwa ;)
@urwis69: ok obczaje co i jak. Szczerze w sumie nie wiem wiele o Holandii i zasadach tam panujacych, wiec musze sie rozeznac co mi tam bedzie przyslugiwac jesli w ogole cokolwiek jako kontraktorowi. Dzięki!
@urwis69: ok, doksztalce się ;) poki co mialem stycznosc z jedna agencja ale byli w #!$%@? niemili (nie mam wlasciwie pojecia czemu - troche do innego traktowania przywyklem w PL), moze wiec poszukam czegos innego. Jesli nie pyknie, to airbnb na miesiac.