Wpis z mikrobloga

@fstab: Jakiego wstydu? Przecież go najpierw ojebią w podatkach. Mam paru kumpli co zarabiają >10k na rękę i żaden nie zamierzy rezygnować ze swojej pięćsetki.
  • Odpowiedz
@mathix: Mi by było wstyd zarabiając 480x więcej, niż pani na kasie wziąć dodatkowe 500zł na dziecko. Ale pewnie nadal zarabiając 480x więcej miałbym pół etatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dreaper: Jest tyle miejsc w które można uderzyć krytykując tę ustawę, a ty wybrałeś jeden z bardziej rakowych obrazków jakie widziałem przez ostatnich kilka miesięcy xD
  • Odpowiedz
@fstab: Oj, to byś się zdziwił... Myślę, że wielu tak dobrze zarabiających ludzi, jednak zgłosi się po te 500 zł. Przeważnie bogaci ludzie potrafią dobrze zarządzać pieniędzmi i są oszczędni.
  • Odpowiedz
@dreaper: No akurat obrazek po lewej jak na razie mija się z prawdą, jest 800 zł na osobę, poniżej których także na pierwsze dziecko będzie 500 zł, czyli matka musiałaby zarabiać 1600 zł netto, a to nie jest już z całą pewnością najniższa krajowa.
  • Odpowiedz
@fstab: Ja sobie wezmę. Będzie akurat na ratę za Mazdę RX8 - bo drugie miejsce w garażu mi się grzeje na pusto, a Mazdą pojeździ i żona do sklepu i małe dzieci się zmieszczą z tyłu.
  • Odpowiedz