Wpis z mikrobloga

@dbdbdbdb: Ja mialem tak ze doszedłem z ciężarem do pewnego rekordu ale dalej bylem niezadowolony z mojej techniki, był lekki butt wink i pochylanie się do przodu. Sam z siebie nie mogłem potem zbliżyć sie do rekordu bo jakos automatycznie chciałem dźwigać tak jak ciężarowcy i podnosić samymi nogami, denerwowało mnie to ze wyniki spadły, ale od jakichś 2-3 tygodni wróciła moc, technika super i rekord w back squacie poprawiony o
rekord w back squacie poprawiony o 2,5kg

@KyloRen:
U mnie w zależności od dnia maksymalny ciężar waha mi się o 10kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(w sensie czy jestem wyspany, czy jadłem cukier przed treningiem itp)
@deryt: Wiesz co po prostu miałem tak że doszedłem z rekordem do 170kg, potem przez miesiąc czy dwa nie byłem w stanie wyjść poza 150kg a od 2 tygodni jest Przebudzenie Mocy i w piątek 172,5kg z zapasem :)
@koniarek: NIE ROZCIĄGAĆ!!!!oneonejeden

@dbdbdbdb: zrzuć po talerzu i rób highbar. prowadź ruch klatką. zobacz na zwolnionym tempie jak różni się ruch w górę i w dół. masz proporcjonalnie słabszy przód nóg i silniejszy tył - ciało chce pracować plecami.
zaczynasz na ugiętych kolanach i biodrach co ze startu skraca zginacze biodra i ciągnie miednicę "pod się" ;-)
@berti: a robienie ćwiczeń powoli robiąc buttwink to jak próba oddychania bez smarkania przy katarze. Nie wyleczy.
Jak mięsień jest pospinany, a nie powinien być aż tak spięty to oprócz nauki poprawenej motoryki trzeba rozluźniać przykurcze i otwierać to co powinno być otwarte.
najpierw mobilizacja a potem utrwalanie poprawnych wzorców i budowa siły w poprawnie wykonywanej pozycji (na przysiad - fronty, high bary z siadem na skrzynie w momencie maksymalnego możliwie
@berti: #!$%@? z rolowaniem, bo to tylko nic nie dający bajer na rozgrzewkę. Pozycja gołębia; stopa palcami o ścianę, rotacja zewnętrzna biodrami itd. trwanie po 2 min w takich pozycjach żeby to miało ręce i nogi i trwalszy efekt niż godzina.

To mechanizm. Nie da się go naprawić tylko jedną drogą. Dysproporcje mięśniowe też się skądś biorą. zaczynając od wad postawy po złe nawyki. Wszystko jest zależne. Mobilizacja -> trening siłowy.