Wpis z mikrobloga

Kiedyś na języku polskim miałam do napisania charakterystykę porównawczą Jagienki i Danusi z Krzyżaków. Pamiętam, że utożsamiałam się wtedy bardziej z delikatną Danusią i chciałam napisać przychylne dla niej porównanie. Niestety, w trakcie pisania uświadomiłam sobie, że Jagienka ma o wiele więcej pozytywnych cech i ostatecznie wyszło na to, że ona wypadła lepiej.
Moje serce wtedy bolało.
Nie ma w tym świecie miejsca dla wrażliwców, trzeba umieć łupać orzechy tyłkiem.

Musiałam to z siebie wyrzucić.
#krzyzacy #niewiemjaktootagowac
  • 54
@azetka: A ja tam wolałem Jagienkę. Zdrowa dziewczyna z krwi i kości. Danusia to takie delikatne chucherko. No i bardziej podobała mi się Urszula Modrzyńska niż Grażyna Staniszewska.
@azetka: kiedyś przy okazji "Chłopów" omawialiśmy postać Jagny. Klasa mat-fiz, nasza polonistka taka drobna panienka która generalnie była kobietą - jak to sama określiła - wyemancypowaną, :) po jakimś czasie stwierdziła że zmieniamy temat. Mimo jej prób skierowania nas ku wnioskom że Jagna była niezależną kobietą z silną osobowością, która nie spotkała się z akceptacją lokalnej społeczności - prawie cała klasa stwierdziła że Jagna po prostu była puszczalska i w końcu