Wpis z mikrobloga

Poleca ktoś jakiś hotel w Tokio? Szukam jednoosobowego pokoju na 7 noclegów w lipcu. Oto co jest mi potrzebne:
- cena maksymalnie około 12 000 jenów (420 zł) za noc (ze śniadaniem),
- śniadanie w dwóch wersjach (zachodnia i wschodnia) którym da się najeść - najlepiej szwedzki stół
- lokalizacja nie na zadupiu :D
- opcjonalnie to jakiś fajny widok z hotelu na Tokio czyli pokój na wyższym piętrze

Przeglądam trivago, booking.com i od cholery jest tych hoteli - tak dużo, że nie mogę się zdecydować :P Może ktoś był i coś poleca w tym temacie? @ama-japan ? :)

#japonia #tokio #podroze
  • 23
@kozervar: A jak wygląda 'accomodation tax' w hotelach za taką cenę? Słyszałem, że tylko przy znacznie droższych pokojach płaci się coś ponad tą cenę co można znaleźć na necie.
@stannis: za 12 tys to spory wybór będzie ale bez szału. APA i Richmond to takie zwykłe hotele. Kitasenju no tak średnio i dość daleko od Tokyo. Dobre miejsce że względu na pociągi i połączenia w kierunku północnym.

Chcesz ładne widoki to szukaj na Odaibie, Shinjuku, Shinagawa, Shinbashi czy Yokohama. Polecam kilka nocy w różnych miejscach, czasem nawet jest taniej.
@stannis: Każdy pokój ma łazienkę. Napisałeś, że z ładnym widokiem.. Ale cena może być wyższa bo te pokoje są przeważnie premium. Poza tym robi się co raz tloczniej więc polecam rezerwować jak najszybciej.
W Richmond czy APA jest śniadanie taki szwedzki stół i przeważnie miks japońsko amerykański - parówki czy jajecznica, chleb itp.
@ama-japan: Dzięki za info, hotel w którym była Charlotte i Bob to był pierwszy który oglądałem pod kątem wyjazdu (nawet przed kupnem biletów lotniczych :), niestety na razie nie na moją kieszeń :) Te widoki to dla mnie w sumie najmniej ważna rzecz w hotelu dlatego napisałem opcjonalnie. Czyli w każdym apa albo richmond będzie w porządku śniadanie? Bo ceny tam są dosyć spoko, jeśli śniadanie jest takie, że nie trzeba
@stannis: Tak, Richmond i Apa lub Toyoko INN (może trochę słabsze śniadanie) są przeważnie ok, jeśli nie palisz to koniecznie szukaj pokoju dla niepalących bo potrafią strasznie śmierdzieć mimo nawilżaczy i odświeżaczy powietrza.

@ama-japan: http://www.booking.com/hotel/jp/tokyu-stay-nishi-shinjuku.pl.html?aid=311097;label=tokyu-stay-shinjuku-S5kXRoMU64e0zHcTj75RYgS60545649156%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-17848146446%3Alp1011347%3Ali%3Adec%3Adm;sid=a47fe8581597adae6d0b12a065bd3b05;dcid=1;checkin=2016-07-02;checkout=2016-07-09;atlas_src=hp_iw_title

Takie coś da radę? Jesli okna będą od strony ulicy Honan Dori to widać będzie Tokyo Metropolitan z okna... ale nie chodzi mi o widoki :P Rozumiem, że Shinjuku to taka fajniejsza dzielnica Tokio i będzie co tam robić wieczorem? Jakiś bar albo klub? A jeśli nawet jest tam nudno to do przespania się tylko wygląda okej według Ciebie ten hotel?

I jeszcze jedno pytanie - spotkałem się przy
@stannis: Generalnie tak. Kobukicho to dzielnica rozrywki, zawsze możesz podjechać do Shibuya. W nishisinjuku za wiele nie ma. To raczej biurowa cześć Tokyo. Accommodation tax to podatek lokalny tak mi się wydaje i wynosi 200-400 yen za noc.