Wpis z mikrobloga

Od rana w #pracbaza bo informatycy odłączyli nam serwer i d--a bo nie ma dostępu do księgowości (w weekend pracują zdalnie). Rano dzwonie do firmy która nas obsługuje i na starcie ani dzień dobry ani nic tylko

[I] Siema nemokrinis co z--------y?
[ja] Skąd wiesz ze ja w tej sprawie?
[i] bo wczoraj grzebaliśmy, a bez powodu nigdy nie dzwonisz w sobotę
[ja] serwera nie podłączyliście i d--a bo księgowość nie może pracować
[I] K---a już jadę.

Po przyjechaniu biedak siedział 3h w serwerowni i dłubał, i wszystko bangla jak trzeba, (sam nawet bez najmniejszego problemu logowałem się do księgowości). poszedł telefon do księgowości ze wszystko już działa, ale ona nie może się zalogować.
Padła opcja dobra załącz "Timwiwera" i zdalnie sprawdzimy co masz

I wiecie co... miałem pobudkę o 6 rano, informatyk ściągnięty, serwery przejrzane itp. bo to aby na końcu się dowiedzieć (dzięki za wynalezienie "timwiwera") ze



#j--------e #logikarozowychpaskow
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thewickerman88: W sytuacji, która opisałeś nie chodzi pewnie tylko o brak chęci samodzielnego myślenia, raczej o pójście na łatwiznę i lenistwo. Po co mam sam spróbować naprawić komputer skoro mogę się o--------ć przez x minut i jeszcze z----ć chłopaków z IT, że nic nie potrafią zaradzić. Za coś im chyba płacą te 15k ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@deryt: Tak działają usługi, po zabiciu mają wstać. Po prostu nie instaluj, tylko uruchamiaj. A to że ruch idzie przez ich serwery to inna kwestia.
  • Odpowiedz
przecież gdyby ten program był łatwy do skillowania przez pracowników, straciłby w wielu miejscach rację bytu.


@webdruid:
Nie. Gdybyśmy wiedzieli że jest łatwy to by stracił rację bytu.
To że nie wiemy nie znaczy że tak nie jest.
Był taki program do szyfrowania w Chinach (nie pamiętam nazwy). Tysiące chińczyków korzystało i myśleli że jest bezpieczny. Póki rząd nie złapał siatki pedofilii. Okazało się że jest backdoor ( ͡
  • Odpowiedz
@nemokrinis: tez coś takiego kiedyś odstawiłam ;___; przypadkiem zmieniłam datę w systemie bo chciałam na szybko sprawdzić datę i system mi nie działał i pan informatyk się też trudzil xD ale mi było wstyd.
  • Odpowiedz
@nemokrinis Sam pracuje w IT i jestem zszokowany tym ile osob przy wpisywania hasla (2x) wciska caps lock aby wpisac jedna literke, zamiast po prostu wcisnac shift.
  • Odpowiedz