Wpis z mikrobloga

@vanot: Trzymaj się drugiej opcji - klient jest bardziej zadowolony, bo otrzymuje kompleksową usługę (nie musi znać się na hostingu). Chyba że klient wyraźnie pokreślił że chce ogarnąć hosting we własnym zakresie - wtedy chyba nie masz wyjścia ;).
@surma: No właśnie pytam z ciekawości bo w sumie pracuję bardziej jako front-end, ale nigdy prywatnie zleceń nie robiłem a może przydałoby się dobić do tych 15k misięcznie ( ). A tak całkiem serio to właśnie tu się nasuwa jeszcze 1 kwestia czy wszystkie hostingi powinienem np. trzymać na 1 koncie (przykładowo ovh bo wydają mi się okej, mam u nich VPSa) czy dla każdego
@vanot: Najlepiej gdybyś kupił jakiegoś porządnego VPSa (gorąco polecam linode.com, na PW udzielę więcej informacji) i porządnie skonfigurował uprawnienia. Wordpress to wordpress, trzeba pilnować aby, przy ewentualnym zasyfieniu którejkolwiek z instancji, infekcja nie rozprzestrzeniła się po systemie i innych wordpressach.
@vanot: jak robisz proste wizytówki to będzie Ci się opłacać np. "opłata za administrację" w której będziesz miał hosting, domenę i ew. wrzucanie tekstów, poprawianie skryptów za 50zł/m-c . Jeśli robisz bardziej zaawansowany skrypt lepiej wyjdziesz oferując zainstalowanie na serwerze klienta. Co do serwera, żaden VPS Ci nie jest potrzebny... zawracanie sobie tylko głowy dodatkową konfiguracją.
@vanot: Ani trochę. W ich gestii leży wyłącznie świadczenie stabilnej usługi. Poczytaj o WAFach, które powinny w dużym stopniu ograniczyć ryzyko infekcji.
@surma: Ogólnie strona, którą mam postawić na WP będzie miała ruch rzędu 5 wejść w tygodniu, więc nawet nie wiem czy to tak niebezpieczna strona może być xD

@KaszaGryczana: Bardzo ciekawy pomysł z prototypowaniem u siebie i oddawaniem go w ręce klienta, dzięki wielkie!

@krupek: No w tym przypadku ma być to prosta strona na wp dla firmy budowlano-sportowej, na której ruch pewnie będzie rzędu 5 wejść / tydzień,
Ogólnie strona, którą mam postawić na WP będzie miała ruch rzędu 5 wejść w tygodniu, więc nawet nie wiem czy to tak niebezpieczna strona może być xD


@vanot: Ale chinskie boty! Ile tych stron chcesz hostować, bo jak kilka-kilkanaście, to faktycznie nie ma sensu babranie się z VPSami :>.
@surma: To jest pytanie trochę przyszłościowe, ponieważ w pracy codziennej jest #!$%@? a co dopiero jeszcze drugie tyle zarywać na prywatnych rzeczach. Póki co można powiedzieć, że myślę o kilku stronach.
@vanot: Ilość adresów IP nie ma żadnego znaczenia przy webhostingu - przeglądarka za każdym razem przekazuje informacje w nagłówku Host jaką stronę próbuje wczytać, więc na jednym adresie IP możesz hostować nieograniczoną ilość stron.
@vanot: Dla mnie za dużo pieprzenia się z hostowaniem klientów. Może jak masz 4-5 to daje radę, ale więcej to oznacza czasem telefony o dziwnych porach od "pani Basi" w stylu, że coś mi tu wyskoczyło na poczcie, dlaczego tyle spamu, jakie ja mam hasło czy tradycyjne i proste "nie działa". Hajsu na tym wielkiego nie skosisz, a tylko czasem #!$%@? nieziemski Ci się trafi. Poza tym oni ze swoimi stronami
@vanot: dogadaj się z hostingiem, że oni biorą klienta, a Ty dostajesz swoje %$. Sytuacja win-win dla obu stron. Zapraszam na priv po oferte ;)
--
ŁAdowanie wszystkich klientów na jedno swoje knto to proszenie się o problemy, zaczynając od tego o czym pisał @sprzedafcaMakaronu a kończąc na prblemach typu:
- konto przeciążone bo 1 serwis z 10 coś odwala a wszystko leży
- na jednego WP robią wjazd script kiddies
@normanos: @sprzedafcaMakaronu: Chyba czegoś nie rozumiem. Skoro wykupuję dla każdej strony OSOBNY HOSTING tyle, że z tego samego konta to jakim cudem to się wszystko łączy? Czy każdy hosting nie powinien mieć osobnej przestrzeni dyskowej(niezależnej)?