Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, dlaczego kasza gryczana zwykła biała niepalona jest 2-3 razy droższa od tej "prażonej" i do tego dostęp w sklepach jest w #!$%@? utrudniony.. Przecież tamta prażona powinna być droższa skoro jeszcze w etapie produkcji muszą marnować energię i czas na prażenie.. #wtf ##!$%@?

#gorzkiezale #dieta #silownia #bezglutenu #gluten #glutenfreeboners #jedzenie
l.....l - Ja #!$%@?ę, dlaczego kasza gryczana zwykła biała niepalona jest 2-3 razy dr...

źródło: comment_CVmCuCjNmNBpbXwQpGLOXzVfFpSrgMya.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
powinna być droższa skoro jeszcze w etapie produkcji muszą marnować energię i czas na prażenie


@lxxxxxxl:
to samo z olejem i rafinacją, mąką i jej oczyszczaniem.. albo jakimś cudem produkcja taka wychodzi taniej, albo to analogiczny przypadek do czasopism - kwestia grona odbiorców.
  • Odpowiedz
@matra: z mąką inna bajka, bo powstają produkty które też się sprzedaje otręby, błonnik itd. olej też, rafinowany jest trwały, nierafinowany można krótko przechowywać i w specyficznych warunkach, a kasza? nie wiem
  • Odpowiedz
@lxxxxxxl: bo można uprażyć też trochę gorszej jakości ziaren i dorzucić (wiadomo, w ramach norm, ale nikt różnicy nie zobaczy i nie wyczuje) - to tak jak trudniej dopaść słonecznik nie-solony, bo trzeba go w lepszych warunkach suszyć i pakować bo nie da się potem "zasolić" wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a sama kasza gryczana niepalona ma specyficzny smaczek. Tak jak jaglana, jęczmienna etc.
  • Odpowiedz