Wpis z mikrobloga

Połączyliśmy dwa filmy ze spotkania autorskiego z Tomaszem Lisem. Jeden z materiału Gazety Polskiej, drugi z innego ujęcia z widowni. Spodziewalibyśmy się, że będą identyczne pod względem treści, nieprawdaż? Ale nas zainteresowało, że na filmiku z GP Lis mówi "Po pierwsze..." ale nigdzie nie pojawia się "po drugie". Na drugim filmiku widać dlaczego - Lis nie zapomniał - to Gazeta Polska wycięła fragment jego wypowiedzi.

Dziwne - bo akurat w tym fragmencie Lis mówił o ich piśmie. Porównajcie te dwa filmy ze spotkania:
https://vid.me/3486

W drugim z nich pojawia się fragment:
"Po drugie czy pan wie kto jest wydawcą Gazety Polskiej? Tak z ciekawości? Ale wie pan czy nie? Oświecę pana, proszę pana – spółka Srebrna. Wie pan do kogo należy? Do partii PiS."
GP wycięła ten konkretny fragment. Czy Gazeta Polska aż tak wstydzi się swojego właściciela, że cenzuruje wypowiedzi na ten temat? Czy może nie chce żeby ich najwierniejsi fani zaczęli mieć jakiekolwiek wątpliwości?
#neuropa #polska #media #manipulujo #polityka - bo dziennikarstwem to tego raczej nie można nazwać.
  • 41
@Sierkovitz: Gazeta Polska i inne pisowskie media są tyle samo warte co Lis i jego newsweek. Media w ogóle są jednym wielkim bagnem. Zmiana władzy = zmiana narracji, tak jest wszędzie. Dlatego śmieszą mnie ludzie z kodu. Media są tylko narzędziem do kierowania społeczeństwem. PiS nie jest idealny, ale przynajmniej nie jest proniemiecki. Nie jestem pisowcem więc trudno mi to wytłumaczyć, ale nie ufam proniemieckiemu rządowi jakim bez wątpienia było PO
@Laliqu: Srebrna jest własnością Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Instytut im. Lecha Kaczyńskiego to dwie osoby - wśród nich Adam Lipiński PiS, i Barbara Krystyna Czabańska - byłą żona obecnego posła PiS i gościa zamoczonego z Kaczyńskim w aferze telegrafu w latach 90. Jak chcesz więcej na temat tej magicznej struktury, w której rolę pełni też kierowca i sekreterka Kaczyńskiego - to tu jest to przyzwoicie oźródłowane:

http://smootnyclown.blogspot.co.uk/2013/09/zalezni-niezalezni.html
@OstrzeKtoreZabijaLewakow: W zarządzie jest kierowca i asystent Kaczyńskiego, sekretarka Kaczyńskiego, radny PiS z Warszawy i współpracownik Kaczyńskiego z czasów PC, gość, którego PiS powołał w grudniu na prezesa NFOŚiGW i krewny Kaczyńskiego. Tak - nikogo z PiSu z ważnych osób nie ma ale głównie dlatego, że prezes im raczej nie ufa - od tego ma swoich ludzi, których nie brudzi polityką.
@adi2131: Czyli zezwalasz na wypowiedzi agentów innych państw i szpiegów? Lis jest taką osobą.Nie widziałem jeszcze aby jakiś Polak tak atakował nasz naród...Takie osoby nie powinny miec wcale dostępu do mediów. Jest to jedynie destabilizacja naszego zgranego społeczeństwa.Wszytko zapoczątkowało PO taśmy prawdy są wystarczającym dowodem z jakimi ludźmi mamy do czynienia.
@Sierkovitz: Ale powiedz mi jedno czemu GP miała by się wstydzić czegoś? Oni oficjalnie robią spotkania z posłami PiS nie kryją tego.Nie rozumiesz jednego Lis jest Lisem,którego trzeba cenzurować na każdy sposób jaki jest i także trzeba go poniżyć do takiego stopnia aby sam się nawet wykończył. Jego trzeba zniszczyć. Jeszcze co do GP wiesz,że oni nie kryją od kogo dostają pieniądze? lepiej prześwietlaj GW/Newsweek/natemat tylko sie nie zdziw ile kasy
@Usunelem_Konto: wiesz, że to co piszesz to groźby karalne? Śmierci nie życzy się nawet najgorszemu wrogowi.
A to, że Gazeta Polska jest teraz tubą propagandową rządu jest faktem. Skoro się przed tym nie kryją to czemu manipulują jego wypowiedziami i stają się tacy sami jak on?
@adi2131: gdzie ja tu komuś życzę śmierci i gdzie tu są groźby karalne nie zachowuj się w tym momencie jak Xanthia Przykro mi to stwierdzić ale uważałem ciebie przynajmniej za zdrowo myślącego człowieka na wykopie i jednak się myliłem.

Skoro się przed tym nie kryją to czemu manipulują jego wypowiedziami i stają się tacy sami jak on?


Po to aby nie mógł być pokazywany z innej strony i aby nie mogł
Lis jest Lisem,którego trzeba cenzurować na każdy sposób jaki jest i także trzeba go poniżyć do takiego stopnia aby sam się nawet wykończył. Jego trzeba zniszczyć.

@Usunelem_Konto: To są groźby karalne.
Drugi raz insynuujesz, że Lis jest agentem służb. Oczywiście bez żadnych dowodów. Piszesz, że nie chcesz aby Lis manipulował społeczeństwem, a sam manipulujesz. Święty Tomasz widzi...
@adi2131:

§ 1."Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Od kiedy to zniszczenie kogoś lub wykończyć jest groźbą?

Drugi raz insynuujesz, że Lis jest agentem służb.

A co nie jest?
@adi2131: Pokaz mi dowody,że nim nie jest.

Jeszcze co do grózb karalnych.

Uzasadniona obawa zachodzi wtedy, gdy pokrzywdzony, realnie oceniający sytuację, potraktuje groźbę poważnie i uwierzy w możliwość jej realizacji. Nie stanowią przestępstwa groźby, które co prawda wywołały u pokrzywdzonego obawę, że zostaną spełnione, ale z kontekstu sytuacyjnego wynika w oczywisty sposób, że obawa ta jest bezpodstawna. Natomiast inaczej jest w wypadku, kiedy groźba nie wywołała u pokrzywdzonego obawy, możliwe niekiedy
@Usunelem_Konto: Nie, to do osoby stawiającej oskarżenie należy udowodnienie, ponieważ obowiązuje zasada domniemania niewinności. Jeśli nie jesteś w stanie udowodnić to oznacza, że nie masz racji.

Masz tak dziennikarz się nie zachowuje :) Ewidentnie działa na czyjeś zlecenie.

Kaman, to oznacza, że jest agentem? Przecież Lis jest ideologicznie lewakiem - nie musi działać na niczyje zlecenie, on po prostu ma takie poglądy.
Kaman, to oznacza, że jest agentem? Przecież Lis jest ideologicznie lewakiem - nie musi działać na niczyje zlecenie, on po prostu ma takie poglądy.


@adi2131: Co ty tak go bronisz?
Ps. Najpierw obejrzyj i wtedy pisz o jego ideologi bo to co tam wyprawiał nie ma nic wspólnego z lewactwem ani z ich ideologią.
@adi2131: Szacun za obiektywność wbrew indywidualnym poglądom. Więcej takich jak ty - znacznie lepiej dla stanu demokracji w Polsce. Niestey tacy jak @Usunelem_Konto powodują, że mam obawy co do przyszłości kraju. Inne poglądy - to normalne - nie ma monopolu na prawdę. Poglądy mówiące, że ktoś, z kim się nie zgadzamy powinien być zaszczuty - nie za bardzo moja bajka...