Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki,

Ostatnio, z moim #rozowypasek myślimy o zmianie pracodawcy. Chcielibyśmy wybrać się do #praca w rejony Azja/Oceania.

Oboje jesteśmy #programista #webdev z dwuletnim, komercyjnym doświadczeniem, ale bez ukończonych studiów (zrezygnowaliśmy ze względu na wyjazd na projekt do USA).
Ja ze skillsetem: #javascript #angularjs #knockoutjs #nodejs #mongodb
Ona ze skillsetem: #javascript #angularjs #rubyonrails
O #html5 i #css chyba nie trzeba wspominać :V

Jeśli pracujecie/pracowaliście w tych rejonach w podobnym środowkisu jesteście w stanie pomóc, odpwiadając na kilka pytań:
- W jakim państwie łatwo znaleźć pracę
- W jakim państwie łatwo załątwić wizę pozwalającą na pracę
- Ile #hajsu trzeba zabrać ze sobą na początek na mieszkanie, dojazd do pracy, jedzenie, i reszta podstawowych rzeczy
  • 20
Oboje jesteśmy #programista #webdev z dwuletnim, komercyjnym doświadczeniem, ale bez ukończonych studiów


@Abdizriel: generalnie na rynku IT jestem od 16 lat. Wcześniej po ostrym baletowaniu na polibudzie wylądowałem na gównostudiach. Ani w PL ani w krajach EU nigdy nie pytano mnie o uczelnię, może z raz o samo ukończenie edukacji.

W ogromnej większości prac liczą się twarde umiejętności, studia wszyscy mają w dupie.
@bazingaxl: Teraz siedzimy w USA (delegacja, zatrudnienie nadal w PL). Nie chcieliśmy zmieniać pracy, bo tu nam dobrze, ale powoli denerwują nas kłopoty administracyjne. Wcale nie jest tak łatwo znaleźć ofertę pracy zdalnej dla osoby z tak krótkim doświadczeniem zawodowym, a szczerze powiedziawszy to lepiej pracuje mi się w biurze.

@yourboss: @rskk: Dokładnie, często wymogiem jest posiadanie studiów, albo x lat doświadczenia zawodowego, żeby można było aplikować na wizę
@bazingaxl: pamiętasz może jego nick?

Wiesz, to jest trochę tak, że skakaliśmy między projektami, więc nie powiedziałabym, że may stricte 2 lata doświadczenia w js/ror, ale wszystkie projekty obracały się u nas dookoła webdev. Ja np. ponad pół roku straciłam w projekcie przy js z dojo w...wavemakerze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
co ma dzis 18k a nie wiem czy ma pelne 3lata doscwiadczenia, kolejny po 1,5roku 120zl bierze za h, trzeci zaczal w uk i dzis jest chyba na tajwanie


@bazingaxl: ja mam 8 lat komercyjnego expa, 3.5 roku robię full etat po prostu
@bazingaxl: bo mam 23 lata, ale zacząłem trzepać zlecenia w gimnazjum i cały czas czuję, że to doświadczenie z tamtego okresu bardzo procentuje :D A Ty co w ogóle robisz?
@lucku: Czy przez "ogarnia" kwalifikuje sie stworzenie skalarnej platformy do analizy big data z Node.js i Angular.js dla jednego z największych telecom'ów w USA? Server i UI ja robie, a druga osoba odpowiada za baze?
@lucku: ja też zlecenia robiłam już wcześniej, ale nie liczę tego do komercyjnego doświadczenia, bo nie mam na to żadnego papierka ;) no i wtedy to w sumie pierdoły były jakieś stronki na wordpressie i sklepy na magento/presta