Wpis z mikrobloga

@adsz65: @Oinizrum: słyszałem coś o wykorzystywaniu ramu do przyspieszania procesów typu działanie aplikacji czy to właśnie ten ramdysk? Coś więcej na ten temat? Warto?
  • Odpowiedz
@Narkan: milion ? xD wystarczy 1 strona, np ta którą ostatnio reklamował niebezpiecznik że ubija iphony, chroma też pięknie ubija ;)
@prisk: można np do wirtualnych maszyn jak testujesz oprogramowanie, do RAM disk-u, do komputera na którym będzie kilka sesji dla kilku użytkowników, do obróbki filmów, do obróbki grafiki wysokiej rozdzielczości, do obróbki grafiki 3d...
  • Odpowiedz
@prisk: raczej jak nie robisz czegoś specjalnego to nie wykorzystasz, u mnie zapełnia się więcej niż 16GB tylko w specyficznych warunkach - chrome z >50 kartami, duży projekt załadowany do pamięci i debuggowanie bo to czasem żre sporo. Pewnie jak pracujesz nad grafiką czy wideo to też uda Ci się zapchać, ale poza tym raczej będzie trudno.
  • Odpowiedz
@xetrov: Tak znacznie, standardem od lat są pamięci ddr4 w quad channel (prędkość odczytu/kopiowania około 50-60 GB/s przy około 60-70 ns opóźnienia).
Poza tym przygotowując wsad pod symulacje zawsze bierzesz pod uwagę zasoby jakie masz do dyspozycji.
  • Odpowiedz
@kedzior_: różnicę między ssd a ramem znam, to nadal jest dużo, ale chodziło mi właśnie o przygotowanie czegoś takiego na tych 32 gb czy więcej ramu a na 16gb + ssd, czy to np. kilkadziesiąt procent czy może kilkunastokrotność.
  • Odpowiedz
@xetrov: Aaa, no to nie wiem. Jednak przy przekroczeniu wymaganego ramu o około 10-15% różnice są pomijalne (Rożnica miedzy 32gb vs 64gb wynosiła około 1,5h przy ogólnym czasie 28h) .
  • Odpowiedz
  • 0
@prisk: mam 16gb, zazwyczaj mam otwartych około 50 tabow. po otworzeniu chrome wsiaka mi parę grubych GB. ja mam tyle żeby mi starczyło na wszystko - zazwyczaj dużo działam na PC. nie służy mi do pracy.
  • Odpowiedz