Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi proszę mireczki spod tagów #wspinaczka i w sumię troche #mikrokoksy, jaki jest główny mięsień zaznaczony na zdjęciu czerwonym kółkiem? jedyne w miarę oddajace zdjęcie jakie znalazłem, ale na scianie czy w skałach widzę, że wielu "prosów" ma urośnięte właśnie takie coś, zaczynające się gdzieś nad biodrem i ciągnące pod pachę.

Jeśli jest to mięsień najszerszy grzbietu, to zastanawiam się z czego wynika fakt że np tutaj jak i u wielu innych dobrze wspinających się ludzi mięsień ten jest "wyciągnięty" a w niektórych przypadkach, jak np u mnie ma on formę rosnącą bardziej na szerokość, z bardzo mocno uwydatnionymi mięśniami zębatymi z przodu.
Nie chodzi mi tu o jakieś względy wizualne, tylko jeśli u wielu dobrych wspinaczy widzi się jeden typ mięśnia, to może jego kształt jest kwestią dynamiki ćwiczeń, albo konkretnego przekładającego się bezpośrednio na przechwyty wspinaczkowe treningu.

Zwykle po wspinie (zwykle 3x w tygodniu, od 3 lat, średnio poprowadzę 6C+) tyram kilka obwodów, jakiś campus z przestrzałami o kilka, kulki, pompki, trx i nie wiem, może macie jakiś specjalny patent na ćwiczenie wzmacniające tą część ciała?
kozio23 - Powiedzcie mi proszę mireczki spod tagów #wspinaczka i w sumię troche #mikr...

źródło: comment_KYro5pU5NbHBEk5XqjfCStdhV7y8Y0u5.jpg

Pobierz
  • 17
@Barteklowca: podciąganie na drążku jest dobrym ćwiczeniem dla wspinaczy tylko pozornie, jest wiele, wiele lepszych (np campus). W skale praktycznie nigdy nie masz ruchu równo obiema rękoma. No, chyba, że łoisz ze szmaty