Wpis z mikrobloga

@5z7k9: parseInt przyjmuje dwa parametry, z czego drugi ma domyślną wartość = 10 - pierwszy to liczba, drugi to baza (np. parseInt('F', 16) === parseInt('23', 6)). .map podaje 3 argumenty - element, indeks, tablicę. Nieznajomość biblioteki standardowej szkodzi.
  • Odpowiedz
@regis3: Nie no, JS ma pełno ułomności. Obsługa dat, większość implicit konwersji, brak wbudowanych w język struktur danych, brak kontroli nad środowiskiem, jednowątkowość i pewnie wiele innych, których nie chce mi się o tej porze przypominać.
  • Odpowiedz
@regis3: @Ginden: spokojnie, każdy język ma ułomności, po prostu uwielbiam tego typu prezentacje i chętnie się nią podzieliłem(jeśli ktoś jeszcze nie widział). Można się trochę pośmiać, choć wiadomo, że tego typu prezentacje są lekko naciągane. :P

@KrzaQ2: no właśnie to mnie tak zdziwiło.
  • Odpowiedz
@KrzaQ2: Dobra, nie mogę edytować, a doczytałem. Wciąƶ jest to ułomność języka imho. No ale ja nie lubię jak funkcja w zasadzie ma gdzieś ile dostała argumentów...
  • Odpowiedz
@Ginden: Myślę, że o każdym języku/technologii można taką litanie tworzyć. Jest też przy okazji dynamicznym i nowoczesnym językiem, który adaptuje zarówno z języków obiektowych jak i funkcyjnych. Większość nowych featursów to scala.

Jedyną różnicę jaką dziś dostrzegam to ludzie, którzy korzystają z danej technologii. Próg wejścia w js jest mega mały więc średni poziom progamistów jest dość niski.

Weźmy takie c. Dość trudny, ale bardzo czytelny język. Ale ale. Był sobie taki konkurs. IOCCC. Doświadczeni programisci pobijali się w najmniej czytelnych konstrukcjach językowych. Js to przy tym pikuś. Zasada jest
  • Odpowiedz
@regis3: To, ƶe jest zgodne z załoƶeniami twórców nie oznacza, ƶe nie jest ułomnością. Jeśli masz prosty i oczywisty kod i działa on inaczej niƶ się spodziewałeś to jest właśnie to.
  • Odpowiedz
Albo np wypowiedzi twórcy c++, jakoby stworzył ten język dlatego aby było trudno w nim pisać. Żeby zrozumieć o co chodzi w tej wypowiedzi trzeba się trochę zagłębić w społeczność programistów niskopoziomowych.


@regis3:

Trzeba się zagłębić w przypisywanie komuś stwierdzeń "bo w internecie tak pisało"

~ Albert Einstein, 1844 r.
  • Odpowiedz
@regis3: Jak czytasz czyjś kod to sprawdzasz wszystkie deklaracje funkcji, które wydają się sensownie nazwane? W jakim innym języku map/transform listy stringów po funkcji toInt zwróci takie bzdury?
  • Odpowiedz
prawdę mówiąc nie wiem co próbujesz tu udowodnić tak więc luz.


@regis3: Juƶ śpieszę Ci wytłumaczyć.

Python:
map(int, ['10', '10', '10'])[10,
  • Odpowiedz
@KrzaQ2: > parseInt

@KrzaQ2: ej serio szkoda mi czasu na takie spory. jestes zajebisty. To wypisz od razu jakie parametry przyjmują te funkcjei pogadamy. Też mogę parę języków wypisać.

Więc tak. W JS nie ma integera.
  • Odpowiedz