Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeprowadzałem eksperyment.Dodałem się do facebookowych grup KOD, PIS i Korwina. Na każdej z grup zamieściłem linki do fejkowych artykułów.
Grupa KOD: 28 lajków, wszystkie komentarze pozytywne. Nikt nie zauważył że to fejk.
Grupa PiS: 98 lajków, ktoś w komentarzu zwrócił uwagę że informacja to fejk i.. został zjechany przez pisowców.
Grupa Korwina. 5 lajków i hejt na mnie w komentarzach. Wszyscy (oprócz 5 lajkujących) zauważyli że to fejk.
Wnioski wyciagnijcie sobie sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polityka #4konserwy #korwin #pis #kod
  • 20
Wyjaśniłeś później uczestnikom, że to eksperyment? Może skłoniłbyś ich do myślenia.


@Raberr: To tak nie działa. Najczęściej są to ludzie którzy zwyczajnie przyjmują za prawdziwe coś co jest zgodne z ich poglądami/wizją świata.
@adi2131: z takich dużych grup związanych z partiami/stowarzyszeniami to największego raka daje moim zdaniem zbieranina z "WoJOWnicy Kukiza".
@PatologiiZew:
Najgorszy typ to bezkrytyczny zwolennik swoich poglądów- nikt nie jest bezbłędny, a rozmawianie z kimś, kto nie chce brać innych czynników pod uwagę jest walką z wiatrakami.
Zgodzę z tą grupą. KOD-owcy to ludzie, którzy na poważnie biorą to wszystko i jak tak popatrzeć na ich grupę, to nie jest, obiektywnie, jakoś źle, a jak byłem w WJ, to cały czas posty jakichś szaleńców, kończące się masą znaków intepunkcyjnych po
@PatologiiZew: @adi2131: Większa radość z jednego nawróconego grzesznika...
Zdarzyło mi się skomentować znalezisko tylko na podstawie opisu i choć nie minąłem się dużo z prawdą, zostałem nieco sprowadzony na ziemię. Od tamtej pory zawsze zapoznaje się z tym co komentuje. Czasami zwykły wstyd może spowodować zmianę myślenia. Niemniej jednak ciekawy eksperyment.
@adi2131: No ale co to za linki? Jesli artykul pokrywal sie z pogladami kodowcow, to w miare naturalne, ze to przyjeli za prawde. Jesli byloby to cos z czym sie nie zgadzaja, to na pewno ktos by zaczal kwestionowac I sprawdzac