Wpis z mikrobloga

Mieszkam z rodziną w "wielkiej płycie" i sukcesywnie w miarę możliwości przeprowadzam remont własnego "M" - nastał właśnie czas na pokój dzienny.
Panie i Panowie - to, co mnie spotkało na dzień dobry o mało nie przepaliło mi zwojów w mózgu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Od samego początku intrygował mnie pewien element "wystroju" tego pomieszczenia. Otóż zaraz przy futrynie widać było czarną kreskę idącą wprost do łącznika światła (sprawiała wrażenie, jakby prześwitywała spod tynku). Dla mnie było logiczne, że jakiś debil bardzo płytko puścił kabel w ścianie, bo nie chciało mu się kuć w żelbetonie.


Pomyślałem sobie, że od razu za jednym bałaganem zrobię porządek z tymi wszystkimi kablami i gniazdkami/łącznikami.


Mirki, ściągam "cykacz", zaczynam kuć i wypada mi kawał betonu odsłaniając idealnie wycięta i zabezpieczoną puszkę, która od góry łączy się z PUSTĄ (tak #!$%@? PUSTĄ) peszlą! Myślałem, że się #!$%@?! Wszystko przygotowane żeby puścić prąd w ścianie, a te debile #!$%@? kabel 3mm pod tynk, tworząc przy tym bułę na całej długości, aż po sam sufit!
Zajęło mi raptem 10 minut żeby włożyć wszystko na swoje miejsce i jak pomyślę, że komuś się nie chciało tak prostej rzeczy zrobić, to aż się boję, co mnie tu jeszcze spotka ( ͡º ͜ʖ͡º)
Drugie zdjęcie w komentarzu.

#remontujzwykopem #remont #budownictwo #wielkaplyta #mieszkanie ##!$%@? #naszeblokisazajebiste
chozi - Mieszkam z rodziną w "wielkiej płycie" i sukcesywnie w miarę możliwości przep...

źródło: comment_f0lHRVGU0skafF45NzwvSuCRpi0UF3Bw.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@damastes: tia - przy remoncie można stracić wszelkie siły i nerwy. Ostatnio robiłem sobie szafę pod sam sufit (z drzwiami przesuwnymi) w przedpokoju. Strzelaj - ile rozchodził się sufit z podłoga, na długości 2,5m?


Oczywiście o kontach prostych (gdziekolwiek) rownież można zapomnieć.
  • Odpowiedz
@chozi: niedawno w wynajmowanym mieszkaniu spaliło mi się gniazdko. Jak dokułem się do puszki to okazało się, że są tam aluminiowe kable i połączone bez żadnej kostki tylko przez wiązanie, w dodatku od puszki w górę szły kable bezpośrednio w tynku, bez żadnego peszla czy osłonki, także wiem jak się można #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz