Wpis z mikrobloga

#gry #rpg #torment #crpg
Co mirki sądzą jak na razie o nowym Tormencie? Może ktoś ma dostęp do bety i może wydać jakąś opinię?

Jak dla mnie graficznie gra jest dziwaczna. Niektóre lokacje wyglądają kapitalnie, z drugiej strony inne naprawdę paskudne się wydają. Oczywiście w Tormencie nie jest to najistotniejsze, ale trochę dziwi mnie takie "zróżnicowanie". Tak czy inaczej, obejrzałem kilkanaście minut gameplay'u poniżej, głównie słuchając/czytając tekstu i wygląda na to, że jest to dokładnie to, na co czekam, przynajmniej jeżeli chodzi o ten najważniejszy element. Nie mogę się doczekać eksploracji i poznawania tego nowego, szalonego świata.
Sad_Statue - #gry #rpg #torment #crpg
Co mirki sądzą jak na razie o nowym Tormencie?...
  • 9
@Asterling: W procesie produkcyjnym zwykle dopieszcza się najbardziej i w pierwszej kolejności początkowe lokacje (bardzo często nawet niewiele się zmieniają), między innymi po to, by przed premierą je pokazać graczom i generalnie, by gracza grającego już w ostateczny produkt zachęcić do dalszej rozgrywki. Wiem o czym mówię, bo brałem udział w kilku takich procesach :P

Dlatego też nie wydaje mi się, żeby się wiele pod tym względem zmieniło. Szczególnie, że też
@Sad_Statue:

Dwa lata? Uważasz, że produkcja się przedłuży? Z tego co kojarzę, mówili coś o końcówce tego roku.

Niezupełnie. Pod koniec roku, owszem, zapewne wyjdzie- Torment: ToN Shit Edition z masą bugów. Dopiero jakiś rok później wyjdzie dopracowana Definitive Edition dla konsolowców (i jeleni, którzy wcześniej testowali dla nich Shit Edition).

Tak, piję do Wasteland 2.
@Sad_Statue: Podczas premiery tylko część gry, która wcześniej była dostępna dla wspierających betatesterów, była niemal bezbłędna. Dopiero po przekroczeniu tego etapu gry zaczynał się istny festiwal bugów.

Teraz ponownie popełniają ten sam błąd- beta Tormenta też ogranicza się tylko do urywka całej gry.
@Sad_Statue: Ja tam Wasteland 2 mogę polecić, dla mnie była to najlepsza gra 2014 roku, a ta EE jest niby jeszcze lepsza. Na razie nie miałem czasu tego sprawdzić, bo grałem po raz n-ty w Age of Decadence i niedawno przeszedłem Underrail (obie te gry również polecam, szczególnie AoD).

A jeśli chodzi o Tormenta, z tego co widziałem (a za dużo tego nie było, bo nie chciałem sobie spoilerować) to gra
@Sad_Statue: Wrażenia bardzo pozytywne; grałem jakieś 5 godzin do tej pory. W skrócie:
- Rewelacyjna reaktywność; właściwie wszędzie gdzie mogłem udało mi się uniknąć walki;
- Rozbudowane dialogi, które nie schodzą się w "jedno"; z tym miałem często problem, bo nawet jeśli RPGi miały drzewka dialogowe, to wszystko było takie sztuczne i wracało na końcu do jednej zmiennej;
- Mnóstwo, mnóstwo eksploracji; wszędzie wokół są jakieś elementy do odkrycia (wystające z