Wpis z mikrobloga

@janiepaniemaju programuję od dawien dawna, ale to tak tylko 2-3h na tydzień. Dopiero od roku na ostro, po kilka h dziennie, przez ten czas poznałem HTML/CSS/Javę/JS, podstawy C++ i Pascala, od tego roku znam Javę SE, trochę Javy webowej (servlety, framework Spring), Androida i mnóstwo innych narzędzi z Javą powiązanych. Ogółem: na senior developera aplikował bym się gdzieś bez wachania, jednak na razie 3 technikum i chcę dojść do matury.
  • Odpowiedz
@Visher: A ja jak byłem w Twoim wieku to imprezowałem jak #!$%@? i nie myślałem o przyszłości (jakoś to będzie). Teraz mam prawie 30 i od rana do wieczora staram się nadgonić choć trochę z tych straconych lat :( Dzięki wielkie za odpowiedź. Życzę powodzenia :)
  • Odpowiedz
@Visher: Ja teraz po maturze praktycznie jestem - więc jesteśmy w tym samym wieku.

Jestem na profilu biol chem (a raczej byłem). I wybieram się na informatykę na Politechnikę Śląską. Oj będzie się działo. :] Mam nadzieję, że jakoś dam rade się wyrobić z tego programowania, bo na tym mi zależy.

Przez wakacje zacząłem C++ i powiem szczerze, że całkiem fajnie mi to wchodziło. :)
  • Odpowiedz
@janiepaniemaju: Na początku naucz się Javy, później myśl o aplikacjach na androida czy co tam sobie chcesz.

"Czy może nauczyłeś się jej podstaw i przeskoczyłeś na androida? :)" To jest to głupie pytanie, na początku się naucz, próbuj coś napisać, zerknij na inne języki/standardy które mogą Ci się przydać. Jak można przeskoczyć na coś nie znając podstaw? Ciężka praca i uwierz wszystko można. Znajdź dobrego mentora, który będzie #!$%@?ł za
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: naucz się C++ do mniej-więcej wskaźników (włącznie) i idź w kierunku Javy/C# (ja wolałem Javę), no chyba, że chcesz pisać coś super-wydajnego, jakieś gry itp, ale to może być zbyt problematyczne. W Javie/C# bez problemu zaczniesz tworzyć serwisy webowe, aplikacje desktopowe czy mobilne (Java).

@Bartek_: racja, gdy ja siadałem do Androida znałem zdecydowaną większość języka Java i nic nie było dla mnie zaskoczeniem - po prostu spotkanie
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Pamiętaj nauka != doświadczenie. Twoje umiejętności zweryfikują nie studia czy dyplom, a praca. Często niestety kończy się to bólem głowy bo zderzeniu z tym czego uczą na studiach, a tym co trzeba robić w pracy.
  • Odpowiedz
@Bartek_: To pytanie o przeskakiwaniu wynika z informacji zebranych z internetu od różnych anonimowych programistów dających "dobre rady" początkującym. Wielokrotnie czytałem, że "do programowania w andku wystarczą podstawy JAVY". Zadając to pytanie Visherowi chciałem jedynie zweryfikować to czego dowiedziałem się od innych. Zacząłem naukę JAVY z myślą o andku...póki co tak mnie wciągnęła, że zamierzam zrobić z niej swój zawód, a właściwie połączyć z obecnym.
  • Odpowiedz
@GrabkaMan: Na początku jak zaczniesz studia i jesteś na prawdę dobry idź na murzyna do jakiejś korporacji, nic nie dostaniesz kasy, ale zyskasz to, że na początku swojej drogi, nauczysz się rozróżniać teorię od praktyki, a uwierz to boli.
  • Odpowiedz