Wpis z mikrobloga

Mircy z pod tagu #gotujzwykopem #gzw Potrzebuje dzis zrobic domowe burgery, w zaden sposob nie ma to byc alternatywa dla burgerowni tylko zabawa z rozowym. I teraz dwie prosby. Pierwsza to jakis fajny przepis, tylko blagam bez przepisow typu kup w lidlu pol kilo mielonego wieprzowo wolowego. WIem google itp, ale jest tutaj pare osob ktore widze sa pro stad pytanie. Druga kwestia to: w miejscu w ktorym przebywamy nie ma patelni grillowej i grilla. Patelnie ktore sa nazwałbym cwelami wsrod patelni - ikeowy teflon. Jest rewelacyjny piekarnik. Macie jakis protip czy raczej odpuscic bo wyjda mielone z wolowiny w troche innym smaku?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RatownikMagiczny: Ze przeczyta druga czesc prosby. Jakos ciezko mi uwierzyc ze na c-----a patelnie rozgrzana na maksa wrzucam mieso i ok... Nie mam zadnego doswiadczenia z burgerami stad pytanie. Zawsze mnie uczono, ze wolowiny sie nie soli przed obrobka. Pytajac o przepis na burgery myslalem, ze ktos cos jednak autorskiego poda ot chocby na sos. Co do miesa, wiem, ze burger to burger ale wieolkrotnie spotykalem sie z dodawaniem czegos
  • Odpowiedz
@ashardin: nie wkurzaj się na @RatownikMagiczny, bo podał przepis na najlepszego burgera, pod warunkiem, że masz bardzo dobre mięso. Najprostsze jest najlepsze. Sam nie znam żadnego super przepisu, ale może moje rady Ci się przydadzą:

Warunki są jakie są, ale nawet na słabej patelni można pokombinować. Rozgrzej patelnię, doprowadź na niej odrobinę oleju do granicy dymienia i możesz smażyć, w wysokiej temperaturze mielone Ci z tego nie wyjdą.
  • Odpowiedz
@ashardin: Ja kupuję pół kilo mielonego wołowego w Lidlu, do tego podsmażona cebulka oraz zgnieciony czosnek, sól (przecież to nie stek) , pieprz. Smażę na suchej zwykłej patelni - z mięsa wypływa akuratna ilość tłuszczu. Przekrojoną bułkę podpiekam na patelni po cebulce. Nie dawaj jajka ani nie smaż na oleju - to burger, a nie mielone.
  • Odpowiedz
@ashardin: na kratce w piekarniu rozłóż papier dopieczenia i opcja grill z góry, powinny się zrobić kotlety :), albo połóż na kratkę a pod spód wsuń blachę, puszczą soki a nikt nie lubi myć piekarnika
  • Odpowiedz
@RatownikMagiczny: @dyniel: @magduska88: dzieki juz po. Mimo wszystko zrobiliśmy kombinowane, ale Tak miało byc. Antrykot wołowy zmielony grubo, do tego starta czerwona cebula, czosnek, świeża kolendra, kmin rzymski, łyżeczka dijon, świeżo tłuczony, pieprz tłuczony, zółtko. Reszta wedle porad na maks ogniu po ok 2 min na stronę i 2 min w piekarniku. Cheddar, min sałat, pikle, cebula zeszkolna, różowy suszone pomidory ja ananas. Sosy to juz
  • Odpowiedz