Wpis z mikrobloga

Ktoś wie, z czego może wynikać problem w #prestashop z zapisywaniem tłumaczeń? W panelu Presty jest poprawnie zmienione tłumaczenie, jednak na stronie powraca do angielskiego. Co ciekawe po automatycznym przeniesieniu tłumaczeń (z domyślnego szablonu) podmieniło się poprawnie, choć nie wszystkie pola. Ale jak już wyedytowałem element np. stopki ręcznie, to się znów tekst zmienił na angielski w tym jednym miejscu i za cholerę nie mogę tego ogarnąć, czemu się tak dzieje. Ten szablon:
http://addons.prestashop.com/demo/FO11780.html
Serwer na nazwa.pl. Ustawiłem już "maxinputvars 5000" w .htaccess, bo w ogóle nie mogłem wcześniej wykonać nawet auto przeniesienia tekstów. Coś wyczytałem, że może chodzić o jakieś hashe w szablonie, zajrzałem do plików tłumaczeń, faktycznie jakieś są, ale ciężko mi ogarnąć co dalej robić :/ Cache też czyściłem. Prestashop najnowsza wersja - 1.6.1.4

edit: u mnie problem jest z tłumaczeniem modułu, chyba powraca do angielskiego, tu w końcu coś znalazłem:
http://prestashopforum.pl/index.php/topic,9304.msg28719.html#msg28719
posiedzę nad tym jutro i może ogarnę...
#webdev
  • 10
  • Odpowiedz
@nihon: wykonujesz tłumaczenia dla odpowiedniego szablonu? tj. przy tłumaczeniu nawet zainstalowanych modułów wybierasz szablon, a nie "Core" lub "default-bootstrap"?
  • Odpowiedz
@krypod: zrobiłem małe dochodzenie wg tego
http://prestashopforum.pl/index.php/topic,9304.msg28719.html#msg28719
specjalnie robiłem reinstall i porównałem zawartość katalogu modules przed i po edycji, tam się w ogóle nic nie zmienia... w tłumaczeniu wtyczki blockcontactinfos po reinstalce (i po nakierowaniu configa na starą bazę danych) jest polski tekst, ten tekst widać w panelu tłumaczenia presty, po edycji w panelu wraca do angielskiego. W bazie danych nic się nie zmienia. W katalogu modules też nic się nie
  • Odpowiedz
@nihon wejdź do Lokalizacja -> Tłumaczenia -> Zainstalowane moduły -> nazwa Twojego szablonu, zapewne tłumaczenie zmienia się w themes/default-bootstrap/modules/blockcontactinfos/translations/pl.php, a zakładam, że używasz innego szablonu...
  • Odpowiedz
@krypod: nie mam czegoś takiego, jak Zainstalowane moduły w Tłumaczeniach

MODYFIKUJ TŁUMACZENIA
DODAJ / AKTUALIZUJ JĘZYK
RĘCZNE IMPORTOWANIE PAKIETU JĘZYKOWEGO
EXPORT JĘZYKA
KOPIA

takie mam pozycje
  • Odpowiedz
@krypod: sorki że zawracam głowę, ale zapisałem tłumaczenia, nie wszystko się odświeżyło, więc wyczyściłem cache i cała strona się posypała... teraz robię kopie folderów tłumaczeń i będę jeszcze robił nie wiem już który reinstall. Ale może wiesz, czemu tak się stało?
  • Odpowiedz
@nihon: "cała strona się posypała" nie wiele mówi, wiesz co myślę, że większość problemów wynika z Twojej niewiedzy niż z problemów z PrestaShop, może warto zainwestować godzinę czy dwie pracy kogoś kto się na tym zna by Ci to skonfigurował? Nie piszę o sobie bo nie mam czasu ale zajrzyj na prestashop.com/forums/, na polskie forum gdzie możesz znaleźć kogoś do pomocy. Ktoś kto się na tym zna zajrzy i będziesz miał
  • Odpowiedz
@krypod: okazało się, że to przez to że wgrywałem pliki na serwer Total Commanderem, który coś knocił. Przy używaniu Filezilli wszystko działa.
  • Odpowiedz