Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #zalesie #boldupy #programowanie #informatyka
Po jaki ch.. były mi te studia informatyczne, znajomość programowania pod androida, znajomość pierdyliarda programów komputerowych, systemów, linuxa(serwer); skoro praca w moim regionie to:
-kopalnia (kursy na jakieś suwnice, żurawie, obsługę dynamitu, spawarki czy kilofa)
-magazynierzy (wózki widłowe)
-mechanicy samochodowi wszelkiej maści
-kierowcy c+e (chyba z 50 aktywnych ogłoszeń o pracę)
-jeden jedyny programista, w technologii, której nie umiem (PHP, ale oczywiście dołożyli mu tam photoshopa, znajomość cmsów typu magento, perfekcyjną znajomość excela o_O, sieci komputerowych, etc.) - wypłata 2200zł na umowę zlecenie

Miasto: Głogów, Dolny Śląsk, 120km od Wrocławia i Poznania.

Zarabiam aktualnie ze swoich appek mobilnych, ale marzę o umowie o pracę, stabilności, a tak to dupa jest. Umiem to, czego pracodawcy nie chcą, a matołki po zawodówkach (90% patologii, 10% fajnych ludzi), przebierają w ofertach o pracę. 27 lat, nigdy nie pracowałem na etacie, zawsze swoja firma, a jak firma się pierdzieli, to grunt ucieka. :/
  • 27
@Yahoo_: @nihil_novi: @worldmaster: @ladzik:
No nie bardzo mogę się przeprowadzić jeszcze przez pół roku (powody osobiste). Wyszłoby na to, że musiałbym codziennie dymać te 120km do Wrocka, odstać swoje w korkach i taki kurs zająłby z 1,5-2h w jedną stronę.
@Hans_Olo: @toxa: na linkedin dostałem kilka ofert, ale wszędzie wymagają relokacji, nawet za granicę ;)

To jest ten ból dupy, bo na miejscu mam całą rodzinę:
@AntiPlay: A pokaż te cuda wianki. Może wyglądają jak kupa i nikt nie chce ich używać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem projektantem UI, dla przykładu mogę Ci zaprojektować Twoją jedną apke z którą wiązałeś największe nadzieje.
@AntiPlay: No to zdalnie jeśli nie chcesz się nigdzie przenosić, teraz nie jest to duży problem i wiele firm pozwala
pracować zdalnie, z mojego działu na 10 osób 2 pracują zdalnie. Wszystko kwestia umiejętności i dogadania się ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ja osobiście wyemigrowałem z mojej wieśki do większego miasta i nie narzekam.
@AntiPlay: pół roku to nie tak długo, można się przemęczyć. Ale w obecnych czasach chęć do relokacji jest niemniej ceniona jak konkretne umiejętności. Więc jak to odpada to jako IT myślę że znaleźć pracę zdalną to nie jest jakiś duży problem.
Po jaki ch.. były mi te studia informatyczne, znajomość programowania pod androida, znajomość pierdyliarda programów komputerowych, systemów, linuxa(serwer); skoro praca w moim regionie to:


@AntiPlay: a widzisz, zabraklo, jak u wiekszosci "informatykow" umiejetnosci pt - spojrzenie poza kompilator i zorientowania sie w swoim otoczeniu
@Wynoszony: mam złe doświadczenia w przesyłaniu appek ludziom z neta ;) wystarczy odpowiednie zgłoszenie i ban w Google Play, zwłaszcza, że łamię content policy, jak zbanują to nowe konto i heja :)