Wpis z mikrobloga

Ba, wystarczyłaby pierwsza wymieniona przeze mnie rzecz: dlaczego religii przyznajesz prawo do krytykowania innych, a innym odmawiasz prawa do krytyki religii?


@alkan: Zaskakująco często ta ,,krytyka religii" ma postać fanpejdży typu ,,Jan Paweł II #!$%@?ł mi szlugi" czy innych tak samo ,,śmiesznych". Zresztą, protestowałeś jak na podstawie tego samego paragrafu o mowie nienawiści zgłaszano osoby które w komentarzach na wykopie kazały wysyłać imigrantów to Auschwitz? Przecież obrona uczuć religijnych jest w
askakująco często ta ,,krytyka religii" ma postać fanpejdży typu ,,Jan Paweł II #!$%@?ł mi szlugi" czy innych tak samo ,,śmiesznych"


@Songox25: Typowe, że fanpejdż w Internecie zrównujesz z posłami partii rządzącej, którzy in vitro i aborcję nazywają "morderstwami", a poddających się tym zabiegom - "mordercami". Nie wspominasz o prawicowych publicystach, którzy co i rusz ateizm nazywają "upośledzoną wizją człowieka", a ateistów "niemoralnymi" i "niszczącymi cywilizację". Ba, nie protestujesz choćby odnośnie wypowiedzi
Dostrzegasz różnicę między tymi "przestępstwami" a wysyłaniem kogoś do gazu?


@alkan: No dostrzegam, ale chyba zapomniałeś, że nie skazuje się tylko za nawoływanie do przestępstwa. Jeśli nazwę murzynów ,,zwierzętami" podpadam pod artykuł 257 KK. To też lewacki wynalazek. W USA wolność słowa jest na pierwszym miejscu i jest nadrzędna bo zapisana w konstytucji.
@Songox25: No więc życzę powodzenia w życiu i dalej żyj w przekonaniu, że wygrałeś tę dyskusję, bo przecież wyzywanie osób o innym kolorze skóry od zwierząt i wysyłanie imigrantów do gazu to dokładnie to samo, co kwestionowanie trzeźwości autorów Biblii.
No więc życzę powodzenia w życiu i dalej żyj w przekonaniu, że wygrałeś tę dyskusję, bo przecież wyzywanie osób o innym kolorze skóry od zwierząt i wysyłanie imigrantów do gazu to dokładnie to samo, co kwestionowanie trzeźwości autorów Biblii.


@alkan: A jak ktoś zakwestionuje człowieczeństwo murzynów czy arabów? Jak ktoś powie, że te grupy etniczne to w większości idioci nie potrafiące samodzielnie stworzyć cywilizowanego państwa to zaraz krzyk o rasizm.
Ja
@Songox25: Ale tłumaczę Ci po raz kolejny, że standardy są podwójne, bo tylko wierzący są chronieni w dodatkowy sposób, na dodatek bardzo szeroki i niedookreślony, przez co tym groźniejszy. Bo "uczucia religijne" nigdzie nie są zdefiniowane, więc wierzący mogą nasyłać prokuraturę na niewierzących za dowolną pierdołę, np. nazwanie autorów Biblii "naprutymi".

Powtórzę: część ludzi w ogóle nie jest chroniona (np. niepełnosprawni i LGBT), część jest chroniona przepisami o zakazie mowy nienawiści
Bo "uczucia religijne" nigdzie nie są zdefiniowane, więc wierzący mogą nasyłać prokuraturę na niewierzących za dowolną pierdołę, np. nazwanie autorów Biblii "naprutymi".


@alkan: Jeśli ,,pierdołą" jest dla ciebie święta księga największej religii świata, to chyba nie powinieneś się wypowiadać się w temacie ochrony prawnej kogokolwiek i czegokolwiek. Uczucia religijne są bardzo proste do interpretacji, jest to wszystko związane z daną religią. Szaty kapłańskie, świątynie, księgi, osobistości. Czego tu nie rozumiesz? Zdecyduj
Uczucia religijne są bardzo proste do interpretacji, jest to wszystko związane z daną religią. Szaty kapłańskie, świątynie, księgi, osobistości.


@Songox25: Czyli mówiąc krótko: nie można powiedzieć złego słowa na religię (choć religia bardzo obficie mówi źle o niewierzących i nic z tym zrobić nie można). Twoja obrona tego przepisu o ochronie uczuć religijnych brzmi nieco śmiesznie w kontekście ostatniego zdania Twojej wypowiedzi:

Prawo ma być równe dla wszystkich, a nie tylko
@alkan: Chrześcijan też się obraża do woli. Takie Charlie hebdo obrazalo Jezusa, kpiło z papieża, rysowało bluzniercze rysunki na temat Boga, Maryi. Co to jest jak nie obrażanie?

Prawda jest taka, że lewicowcom na zachodzie nie przeszkadza to, że chrześcijanie są obrażani, a np. geje mają swoją "mowę nienawiści". Tam jest dokładnie odwrotnie niż w Polsce, ale jakoś nie słychać by lewicowcom z Polski taki stan rzeczy przeszkadzał.
Ateizm to nie negacja czegoś, tylko pogląd, do którego ileś tam ludzi się przyznaje i z nim utożsamia


@alkan: Czyli to samo co kreacjoniści. Ich też mamy chronić prawnie? Odlatujesz twierdząc, że mamy chronić poglądy. Bo poglądem wielu osób jest to, że Hitler był dobry. Ich przekonań też mamy chronić?

Czyli mówiąc krótko: nie można powiedzieć złego słowa na religię


Ależ, możesz oczywiście. Ale jakieś swoje głupie domysły i żarciki zostaw
Odlatujesz twierdząc, że mamy chronić poglądy


@Songox25: Czy ja gdzieś tak twierdzę? To przecież Ty od kilku komentarzy bronisz przepisu o ochronie uczuć religijnych, który ja właśnie krytykuję! To już jest majstersztyk: oskarżasz mnie o bronienie tego, co krytykuję, jednocześnie samemu tego broniąc i uznając to za słuszne.

Ale jakieś swoje głupie domysły i żarciki zostaw dla kota czy innych rybek, w domu.


@Songox25: Równie dobrze to samo mogę powiedzieć
To przecież Ty od kilku komentarzy bronisz przepisu o ochronie uczuć religijnych, który ja właśnie krytykuję!


@alkan: Ale ty wiesz, że religia to nie pogląd? Wiara to część kultury, coś z czym żyły całe pokolenia. To część tradycji. Zdecydowanie nie można tego postawić w jednej linii z poglądami.

Co do twoich rozwiązań to też byłbym w stanie zaakceptować 2a, a jeszcze lepiej moją pierwszą.
Widzisz? Udało nam się dojść do konsensusu
@Songox25: typ z którym rozmawiasz odrzuca sens istnienia przepisu o obrazie uczuć religijnych. Jest to o tyle zabawne, że w innych wpisach powołuje się na autorytet Trybunału Konstytucyjnego (twierdząc, że orzeczenia TK należy respektować), który to akurat wypowiadał się na temat art. 196 k.k. i stwierdził, że przepis ten w żaden sposób nie może być interpretowany jako naruszenie prawa do wolności wypowiedzi. TK podkreślił, że religię można krytykować, jednak taka krytyka
@Songox25: może nie tyle troll co po prostu gość instrumentalnie używający argumentu czy czyjegoś autorytetu gdy jest to dla niego wygodne. Znam go z różnych dyskusji na wykopie i uważam takie postępowanie za nieuczciwe, stąd ostrzeżenie.
może nie tyle troll co po prostu gość instrumentalnie używający argumentu czy czyjegoś autorytetu gdy jest to dla niego wygodne.


@melonnyk: Osoby tak zachowujące się to trolle. Udawać niewiedzę, żeby... No w sumie co? Nic takim czymś nie ugra, w lotto nie wygra. Pewnie napawa się gównoburzami i tyle.