Wpis z mikrobloga

@Paladin_Woodrugh:

ależ przeszkadza, bo wiara jest z definicji dogmatyczna. Nauka z zasady jest antydogmatyczna. Wierzący w dogmaty wiary naukowiec, żeby mógł z pełnym sceptycyzmem podejść do analizy problemu zgodnie z naukową metodologią.


To ciekawe, jakim to sposobem ksiądz zaproponował teorię wielkiego wybuchu.
Już pomijam, że trzecie napisane przez ciebie zdanie nie ma sensu.
  • Odpowiedz
#religia vs. #nauka


@dreaper: Nie istnieje taki podział. Obrazek jest dla osób, które uważają, że ideologia ma mocny wpływ na naukę. Możesz tam wrzucić z lewej naukę a z prawej ateizm, i jak zgadniesz, przez bycie ateistą nie wyrośnie Ci nowa noga. Przez samo bycie ateistą też nie zostaje się sławnym naukowcem protetyki :).
Biorąc pod uwagę fakt, że dla przykładu KK jest największą organizacją charytatywną na świecie, to można przyjąć scenariusz, że to dzięki religii sporo ludzi na świecie otrzymuje protezy za darmo. Ateiści nie garną się do charytatywy tak, jak robią to np. katolicy. Więc właściwie to obrazek jest zwyczajnie fałszywy.

@Majk_: Metodologia naukowa odnosi się wyłącznie do pracy naukowej, i nic poza
z.....7 - > #religia vs. #nauka

@dreaper: Nie istnieje taki podział. Obrazek jest ...

źródło: comment_L6EL1oE8sGnVJEXgfIutndj7NfZmOl5w.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ależ przeszkadza, bo wiara jest z definicji dogmatyczna. Nauka z zasady jest antydogmatyczna. Wierzący w dogmaty wiary naukowiec, żeby mógł z pełnym sceptycyzmem podejść do analizy problemu zgodnie z naukową metodologią.

Problemem ludzi wierzących jest to, że ogólnie rozsądne i sceptyczne podejście do rzeczywistości muszą zawieszać ten scpetycyzm kiedy mowa jest o ich wierze.


@Majk_: Powiedz to jemu
flager - > ależ przeszkadza, bo wiara jest z definicji dogmatyczna. Nauka z zasady je...

źródło: comment_mzAq3q1ExsmY4FFfs6cmmBSmbixD2nO0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Eppur si muove

@dreaper:
O Galileuszu: Za wikipedią:

w wieku 11 lat rozpoczął naukę w szkole zakonnej u jezuitów (walombrozjanów) w klasztorze Santa Maria di Vallombrosa (niedaleko Florencji).


Galileusz był też pierwszym rektorem Papieskiej Akademii Nauk.
  • Odpowiedz
@zerozero7: Galileusz i Kopernik no #!$%@? rzeczywiście xD Kościół im bardzo pomagał w badaniach nad ruchami planet. Galileuszowi to nawet zorganizował miejsce pracy w domu xD
  • Odpowiedz
@dreaper:
Już główne założenie tego obrazka czyli rozdzielenie wiary od nauki jest błędne.
Bo czy naukowiec nie może być osobą wierzącą? Moim zdaniem może być. Nawet wyobrażam sobie modlitwę takiego naukowca, który modli się rano przed pracą do Boga, aby ten pomógł mu rozwiązać problem badawczy.
Niestety gimboateiści tego nie zrozumieją bo nie wierzą i tu własnie o wiarę chodzi o nic innego.
  • Odpowiedz
O co jest w ogóle spór? Wiara mija się z nauką i nie przeszkadzają sobie wzajemnie. @Majk_ powiedz mi, w jaki sposób wiara w istnienie Boga, życie po śmierci, trójcę święta itp. przeszkadza w prowadzeniu badań naukowych lub laboratoryjnych np. z zakresu bioinżynierii, genetyki, chemii, nowego leku na raka, nowego systemu rakiet kosmicznych czy rewolucyjnych technologii informatycznych.
  • Odpowiedz
@dunkey: Chyba kpisz z tym Modlił się, by ten dał mu siłę w trakcie polowania. Modlił się raczej dlatego, że nie wiedział co to tak #!$%@? z nieba jak jest burza i nie ogarniał np. ognia. Po prostu się bał czegoś co w jego mniemaniu było od niego wielokrotnie silniejsze i stworzyło wszystko wokół niego. Z tego powodu oddawał temu czemuś cześć, aby je udobruchać.
  • Odpowiedz