Wpis z mikrobloga

@ihwar: @lavsprat @mars83 nie rozumiem tego, jak w Codeblocksie stworzyłem taki program z tutorialu http://pastebin.com/pBWuDfLg i tam wszystko ładnie działa ale nie potrafie tego przenieść do Visual Studio :/ Może jeszcze nie rozumiem podstawowych zasad ale myślałem, że po stworzeniu nowego projektu dla apki konsolowej i wklejeniu kodu wszystko będzie ok a tu tyle błędów wywaliło, że nawet tego nie mogło uruchomić...
@geekmaster:

W sumie nie wiem czemu tyle hejtu na ciebie spływa. Dla niedoświadczonej osoby takie nad IDE jak VS czy arcydzieła od JetBrainsów są zbyt skomplikowane. Do nauki zdecydowanie wystarczy coś prostego z opcją kompilacji, dlatego nie dziwię się, że Code Block ci się spodobał.

Pewnie jak już trochę oswoisz się z prostym IDE, to po przeskoczeniu do 'lepszego' IDE zobaczysz jakiego przyspieszenia dostaniesz (szczególnie przy bardziej skomplikowanych projektach).

Mówię z
@geekmaster:
kiedys VS do cpp bylo dosyc ulomne, tak kolo 2008 wersji, podpowiadanie składni nie działało itd, ale od pozniejszych wersji juz jest ok, w cpp na ogol nie programuje wiec nie recze za to co pisze ale ogolnie to moim zdaniem VS jest plynniejsze, bardziej przejzyste, intuicyjne - imho najlepszy ide na windowsa
@ihwar: moja przygoda z c++ trwa od 45 minut i nieco się przeraziłem bo wszyscy na wykopie sobie go zachwalają jaki to fajny i prosty jest a ja debil nie potrafiłem ściągnąć tych dodatków od C++ :/