Wpis z mikrobloga

Mirki kochane, jest ktoś z Was, kto studiuje fizykę techniczną na AGH, albo ma znajomych na tym kierunku? Jeśli tak to proszę o priv, zagubiony licealista potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań ;)
#agh #studbaza #pytanie
  • 20
  • Odpowiedz
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Ogólnie chciałbym się dowiedzieć jak wygląda ten kierunek, co się na nim robi głównie? Jakie są możliwości po studiach, w sensie pracy? Ciężko cokolwiek znaleźć w necie o tym, kiedyś słyszałem,że sporo fizyków technicznych później zostaje programistami, nie wiem ile w tym prawdy. Jak myślisz, osoba, która lubi fizykę, może niekoniecznie jest wybitna z tego przedmiotu, ale radzi sobie z zagadnieniami, będzie zadowolona i poradzi sobie na tym kierunku?
  • Odpowiedz
@Cookiee: A czemu tam, a nie UJ? Po fizyka bardziej mi się kojarzy z nauką niż praktyką, a z tego co wiem to na UJ pod tym względem jest całkiem spoko.

No i o AGH nic nie wiem. A na UJ bywa ciężko, ale wszystko jest do nauczenia. Jak ogarniasz matmę i fizykę (rozszerzoną) w miarę na luzie to dasz radę (oczywiście nie da się balować i tydzień przed sesją
  • Odpowiedz
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Ogólnie ze mną jest taki problem, że nie bardzo wiem co mógłbym po takiej fizyce jak na UJ robić, z tego co słyszałem, to na fizyce technicznej na AGH jest sporo programowania i w razie potrzeby łatwo jest się przestawić. Nie ukrywam,że programowanie też mnie interesuje, równie mocno co fizyka, tylko problem w tym,że średnio siebie widzę na typowej informatyce, dlatego szukałem pośredniego rozwiązania.

Ty studiujesz fizykę na UJ,
  • Odpowiedz
@baltazarbaltazarowiczzewakin: No właśnie byłem w zeszłym roku na dniach otwartych AGH, wtedy jeszcze nie do końca wiedziałem,że ta fizyka techniczna mnie tak zafascynuje :) od jednej ze studentek wiem, że duża część absolwentów zostaje później programistami, a zawsze dodatkowo ma się tę wiedzę fizyczną w zanadrzu i nigdy nie wiadomo kiedy to się przyda
  • Odpowiedz
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Jara mnie i fizyka i informatyka i chyba na takiej fizyce technicznej odnalazłbym się najlepiej, z planu wygląda to na ciekawe połączenie obu przedmiotów. Ale nie da się ukryć,że trochę mnie tutaj nastraszyliście i namieszaliście w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cookiee: Mam znajomą na fizyce technicznej. Aktualnie na 3 roku. Jeżeli jara cię fizyka, to myśle że już jesteś w grupie osób, które nie wylecą po pierwszym roku :D Dziewczyna głownie poszła tam ze względu na kodzenie i z jej relacji wynika, że jest to bardzo trudny, ale i chyba bardzo doby kierunek. Zwykle w tygodniu jest zawalona sprawozdaniami (czasem i 6 sprawozdań TYGODNIOWO). Więc pierwsza rada: chlej w weekendy
  • Odpowiedz
@Cookiee: Ja akurat kończyłem infe na tym na tym wydziale. Ogólnie fizycy mają sporo programowania. Cześć z nich przepisywała się na informatykę. Jedna dziewczyna przepisała się na infy na fizykę. Czasu na chlanie będzie mało, zapiernicz też spory (nie tylko w czasie sesji :D). Da się przeżyć jak cię to interesuje i się chce :). Dodatkowo spora cześć ludzi dostaje pokaźne stypendium za samo studiowanie fizyki (chyba 1000 zł miesiąc)
  • Odpowiedz
@Kenzaki: no właśnie bardzo mnie kręci i fizyka i informatyka, dlatego chciałbym to połączyć i w trakcie studiów wybrać "ścieżkę kariery"

@vitas13: właśnie ta ilość programowania mnie cieszy, a coś więcej możesz mi powiedzieć o tym stypendium? Czyżby fizyka techniczna była kierunkiem zamawianym i to o takie stypendium chodzi?
  • Odpowiedz