Wpis z mikrobloga

Tak sobie pomyslalem wczoraj, ze kupujac w polskich sklepach na #emigracja, tak naprawde wspieramy polska gospodarke mimo, ze jestesmy poza krajem, bo wowczas spora czesc naszych zywieniowych wydatkow trafia do polskich przedsiebiorcow (o ile kupujemy realnie polskie produkty oczywiscie). Takie dobre uczucie.

Zgodzicie sie ze mna? Patrzycie na to w ten sposob?

Dla hejterow - kupuje w polskim sklepie rzeczy ktorych po prostu nie ma w normalnych sklepach albo dlatego, ze polskie rzeczy sa duzo smaczniejsze, nie dlatego ze boje sie pojsc do sklepu bo nie znam jezyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #niemcy #holandia #usa #norwegia
  • 35
  • Odpowiedz
@BlackAdom: Moja rodzina jest bardzo mala w Polsce. To sa dorosli ludzie, ktorzy nie potrzebuja pomcy finansowej, powodzi im sie dobrze. Gdyby potrzebowali, wystarczyloby jedno slowo.

Mi to przypominasz takiego pionka w szachach

Co ma pionek w szachach do smierci i pamieci, rozwin prosze. Bo mogles znalezc chyba lepsza metafore.

ale jak zginiesz to i tak o Tobie nikt nie będzie pamiętał

jak zgine to raczej nie bede z tego
  • Odpowiedz
@BlackAdom: Nadal odbiegasz od tematu, skad wiesz jakim czlowiekiem jestem? komu i jak pomagam?
Mnie caly czas chodzi o tego wafelka - bo uciekasz od tematu. W tym momencie juz bardzo zjechales (a zapomniales o poczatku tej dyskusji). Co mi to kupienie wafelka daje? jako osobie nie wracajacej do kraju.

Co do pomocy finansowej - jesli dajesz pieniadze (darowizne) komus spoza pierwszego kregu spowinowacenia to przypominam ze nalezy od tego
  • Odpowiedz
@BlackAdom: Ale odpowiesz na jakies pytanie czy bedziesz po prostu zadawal kolejne z braku argumentow?

Odpowiem: Nic, w tym momencie nic. O przepraszam - porozumiewam sie z moja partnerka i moje dzieci tez beda znaly polski. Co ma ten polski do rzeczy? mialem jakis wybor gdzie sie urodzilem? jaki jezyk bedzie moim jezykiem ojczystym?

Nie - to nie znaczy ze nie szanuje jezyka czy historii Polski. Zdziwilbys sie jakim purysta
  • Odpowiedz
@BlackAdom chwilę się naszukalem bo zapomniałem dokładne brzmienie cytatu:

Dom jest tam, gdzie jest twoje serce. Powinieneś zawierzyć swojemu sercu na tyle, aby odkryć, że twój dom nie musi być tam, gdzie (w tym życiu) się urodziłeś. Część ludzi wie to od zarania, inni, jak ja, dowiadują się tego znacznie później i muszą mieć za sobą sporo perypetii, aby to chwycić.


Christopher Doyle

Z tym Cię zostawiam do przemyśleń.
  • Odpowiedz
@BlackAdom: Dzieki ze sie troszczysz o moje zycie ale nie musisz byc taki surowy dla siebie. Nie nazywaj siebie matolem bo to nie ladnie. Przylgnie do Ciebie taka latka i potem wszyscy beda Ci tak mowic.
Powodzenia na koparce, czlowieku, ktory jeszcze nie wyjechal nigdzie poza swoj Pcim Dolny ale juz bedzie ustawial kto i jak ma zyc
  • Odpowiedz
  • 3
@PieknyJanusz:
@BlackAdom:
@trustME: ofc gdy moge nawet w Tesco kupuje z Polskiej półki niektóre produkty. Ale nie przesadzam w tym nazbyt, ogólnie wolę pomagać Polakom którzy próbują sobie tutaj prowadzić biznes. Chodze do Polskich mechaników, korzystam z Polskich usług, ogólnie staram się wspierać tych co tutaj są i się starają. Zresztą jeśli chodzi o niektóre usługi robimy wiele rzeczu szybciej, taniej i dokładniej niż Anglicy :)
  • Odpowiedz
@sorek: Z Toba to jest jeszcze inna sprawa, czytalem o pewnych kontrowersjach zwiazanych z Toba i Twoja dzialalnoscia - czy sa prawdziwe czy nie, tego nie wiem. Wiem, ze sprowadzasz tu ludzi ale masz twarde warunki (co jest bardzo slusznym posunieciem). W kazdym razie ja Cie podziwiam, ze sprowadzasz tu anonow, ktorzy moga sie okazac ograniczeni umyslowo i narobic burdelu. To duza odpowiedzialnosc.
Ja sie ograniczam do odpowiedzi tutaj i
  • Odpowiedz