Wpis z mikrobloga

Mirki szanujcie swoje zęby. Regularne mycie nie wystarcza. Trzeba jeszcze chodzić co pół roku do dentysty i od razu leczyć ubytki.
Inaczej będzie tak jak u mnie. W tym roku miałem 3 zęby normalnie leczone, 4 kanałowo, 4 powtórnie kanałowo i 9 założonych koron. Poniżej na zdjęciu paragony.
Plus w poprzednim roku 2014 - 3 powtórne kanałówki.
Kosztowało mnie to: 2015 - 17 196,75 PLN, 2014 - 960,00 PLN
W sumie: 18 156,75 PLN

#stomatologia #zdrowie #gozkiezale
claudio1 - Mirki szanujcie swoje zęby. Regularne mycie nie wystarcza. Trzeba jeszcze ...

źródło: comment_k8v7Vr43ZW1bjQ9QjMdTJYNCXHYt827C.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
Czyli zastąpienie calej szczeki implantami (w formie calej protezy mocowanej na kilku śrubach/ćwiekach/czy jak wy to tam nazywacie) ma sens?


@Cheater: Tak, ma sens jeśli pacjent zapuścił się jak ostatni menel, a później postanowił odmienić swoje życie, ale niestety nic się nie da już uratować. W innych przypadkach nie.

PS Widzę, że jesteś z tych, którzy lubą strzelać miłością z nieuzbrojonych śmigłowców :)
  • Odpowiedz
@Cheater: Koronę czy implant? Implant jest wkręcony w kość, korona jest nałożona na własnym zębie. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady.

PS
A ja głupi myślałem, że wojsko ma nas bronić, a nie sobie latać for fun.
  • Odpowiedz
Średni zanik kości przy implancie to ok. 0,2mm na rok. Obciążenia nie są przenoszone fizjologicznie na kość. Wymaga idealnej higieny.
Poza tym google -> periimplantitis
PS
To może zamiast F-16 powinniśmy kupić dla wojska jakieś samoloty szkoleniowe? Przecież przez ostatnie 50 lat nikogo nie zestrzeliliśmy.
  • Odpowiedz
@Cheater:

do kogo strzelac? :) Bedzie wojna z Litwą czy z Czechami? ...a moze tez twierdzisz ze mamy szanse z Rosją?

To po co nam to wojsko w ogóle? Żeby nakręcać gospodarkę albo żołnierze mieli zabawki? Weźmy wtedy zlikwidujmy wszelkie wydatki na obronność to zaoszczędzimy te miliardy:S

PS: Co ja czytam we wpisie o wydatkach na leczenie zębów :X
  • Odpowiedz
@claudio1: Jak to się stało że musiałeś tyle zębów naprawiać? Opowiedz coś więcej bo nie ogarniam, po kilku latach niechodzenie do dentysty nagle okazało się że połowę zębów musisz naprawić?
  • Odpowiedz
Nie ja zacząłem, ale spodobały mi sie takie dualistyczne dyskusje.


@Cheater: Śmiesznie się czytało szybko przechodząc od różnicy między implantem a koroną do Caracali.

Co do wojska to po pierwsze sytuacja geopolityczna nie jest trwała bez względu na wszystko - może się zdestabilizować i wywrócić dzisiejszy porządek do góry nogami. Po drugie, budowa wojska i całego systemu obronności wokół niego to proces długotrwały i w obliczu nawet małej szansy destabilizacji międzynarodowej
  • Odpowiedz
Chciałbym, zeby Rosja nas zaatakowala


@Cheater: czego to Ty byś nie chciał, żeby udowodnić że masz rację...

no to skoro bez NATO jesteśmy w czarnej dupie, to ustalmy z NATO wspólną strategię i budujmy te elementy w armii,

A tak to nie działa? Nie jestem żadnym ekspertem w tych sprawach, ale jakieś wspólne programy rozwoju pewnie są. Zresztą zakup śmigłowców przecież jest elementem większego planu opracowanego już dobre parę lat temu.
  • Odpowiedz