Wpis z mikrobloga

Mirki szanujcie swoje zęby. Regularne mycie nie wystarcza. Trzeba jeszcze chodzić co pół roku do dentysty i od razu leczyć ubytki.
Inaczej będzie tak jak u mnie. W tym roku miałem 3 zęby normalnie leczone, 4 kanałowo, 4 powtórnie kanałowo i 9 założonych koron. Poniżej na zdjęciu paragony.
Plus w poprzednim roku 2014 - 3 powtórne kanałówki.
Kosztowało mnie to: 2015 - 17 196,75 PLN, 2014 - 960,00 PLN
W sumie: 18 156,75 PLN

#stomatologia #zdrowie #gozkiezale
claudio1 - Mirki szanujcie swoje zęby. Regularne mycie nie wystarcza. Trzeba jeszcze ...

źródło: comment_k8v7Vr43ZW1bjQ9QjMdTJYNCXHYt827C.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@claudio1: Tylko że teraz będziesz musiał uważać na zęby leczone kanałowo. Po pierwsze można się spodziewać sporadycznych bóli "fantomowych", których dentysta może nawet dobrze nie zlokalizować. A po drugie te zęby są wtedy słabsze i łatwiej pękają, szczególnie gdy mają duże wypełnienia (sprawdzone w praktyce, niestety). Z drugiej strony korony po paru latach do wymiany, więc i tak w przyszłości niezłe wydatki Cię czekają...
  • Odpowiedz
@Cheater: zęby naturalne, na które są założone korony przenoszą siły żucia fizjologicznie - przez ozębną na kość. Protezy przenoszą na śluzówkę lub śluzówkę i ozębną, co powoduje często urazy, owrzodzenia, ból, zanik kości, poza tym rośne ryzyko grzybicy przez płytę akrylową i w ogóle trudna adaptacja do ciała obcego w mordce (szczególnie w tak młodym wieku).
  • Odpowiedz
@Cheater: Bo po usuniętym zębie zanika kość i z czasem proteza nie będzie się trzymać tak jak na początku? Bo pod protezą zbiera się syf i można dostać grzybicy? Bo protezy i tak trzeba wymieniać przynajmniej co 5 lat?
  • Odpowiedz
@Cheater: no i zawsze proponuje się pacjentom leczenie protezami stałymi, bo są po prostu ładniejsze, wygodniejsze i bardziej wydolne, jeżeli chodzi o żucie, wymowę i komfort psychiczny.
  • Odpowiedz