Wpis z mikrobloga

Mirki szanujcie swoje zęby. Regularne mycie nie wystarcza. Trzeba jeszcze chodzić co pół roku do dentysty i od razu leczyć ubytki.
Inaczej będzie tak jak u mnie. W tym roku miałem 3 zęby normalnie leczone, 4 kanałowo, 4 powtórnie kanałowo i 9 założonych koron. Poniżej na zdjęciu paragony.
Plus w poprzednim roku 2014 - 3 powtórne kanałówki.
Kosztowało mnie to: 2015 - 17 196,75 PLN, 2014 - 960,00 PLN
W sumie: 18 156,75 PLN

#stomatologia #zdrowie #gozkiezale
claudio1 - Mirki szanujcie swoje zęby. Regularne mycie nie wystarcza. Trzeba jeszcze ...

źródło: comment_k8v7Vr43ZW1bjQ9QjMdTJYNCXHYt827C.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@claudio1: nie myślałeś o tym, żeby tak kontrolnie wybrać się do innego gabinetu? Taka dodatkową konsultacja żeby się upewnić o zasadności tych zabiegów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@claudio1: do dentysty chodzę regularnie co roku i w ciągu trzech ostatnich lat miałem ściągany jedynie dwukrotnie kamień nazębny. Co człowiek to inny przypadek. Przeanalizuj swoje odżywianie, sprawdź czy inni członkowie rodziny mają taki sam problem z zębami.
  • Odpowiedz
@claudio1: ja mam w tej chwili taką sytuację. za dzieciaka rodzice nie wysyłali mnie do dentysty, bo nie było kasy. jak coś bolało, szłam do najtańszego lekarza, którym była babka na emeryturze, prowadząca swój gabinet na czarno w piwnicy z prawie zerową ilością sprzętu. Teraz okazało się, że wszystkie zęby wyleczone kanałowo (a ona leczyła tylko w ten sposób...) mam do poprawy. moja dentystka w Gdańsku załamuje ręce, jak musi
  • Odpowiedz
chyba tych zębów w ogóle nie myles..


@jakubnn: właśnie o to chodzi że myję codziennie, od wielu lat regularnie.

nie myślałeś o tym, żeby tak kontrolnie wybrać się do innego gabinetu?


@etopiryna: to nie jedyny gabinet, w którym miałem leczone zęby. Skoro miałem już wcześniej kanałowo zrobione, czuję że coś mi się z nimi dzieje i za chwilę mogą zacząć poważnie boleć... Co miał powiedzieć inny dentysta? Nie
  • Odpowiedz
będzie tak jak u mnie. W tym roku miałem 3 zęby normalnie leczone, 4 kanałowo, 4 powtórnie kanałowo i 9 założonych koron. Poniżej na zdjęciu paragony.

Plus w poprzednim roku 2014 - 3 powtórne kanałówki.


@claudio1: Zauważyłem ze u nas mało ludzi nitkuje zęby, a pomiędzy zębami zostaje dużo żarcia które przez noc gnije, szczoteczka tego nie usunie, a potem próchnica, krwawiące dziąsła bo zapalenie i wali z japy jak
  • Odpowiedz
@upupiona: mam podobnie, za dzieciaka byle jaki dentysta, który ma straszną opinie i kojarzę go z niesamowitym bólem i chamstwem. Wszystkie zęby po nim do poprawy, na szczęście nic kanałowo nie mam. Wydałam już niemalże 1000zł.
  • Odpowiedz
@claudio1: boże jezus maria, mój niebieski miał robione zęby 1,5 roku temu i jedyne co się zrobiło to małą dziurka, jak długo ty nie chodziłeś, że się tak załatwiłeś?
  • Odpowiedz