Wpis z mikrobloga

Witam
Jakiś czas temu dodałem wpis odnośnie mojej nieciekawej sytuacji http://www.wykop.pl/wpis/15553089/witam-wykopowicze-wiem-ze-sa-tu-ludzie-doswiadczaj/ . Jak na razie odbyły się już dwie rozprawy a trzecia będzie za tydzień na którą zostaną wezwani dodatkowi świadkowie oraz prawdopodobnie psychiatrzy/psycholodzy którzy zajmowali się badaniami mojego ojca.
Martwi mnie trochę, że moja mama nie dostała żadnego wezwania na rozprawę a jest głównym oskarżycielem.

Nie dziwie się, że kobiety boją się zgłaszać na policję akty przemocy domowej bo zanim dojdzie do jakiegoś wyroku może stać się tragedia. Policja wzywana wielokrotnie mówi, że nie może nic zdziałać w tej sprawie ! Osoby w takiej sytuacji są skazane na dalsze znęcanie bo nikt nie jest w stanie pomóc. Czy ktoś w podobnej sytuacji wie ile mogą jeszcze potrwać te sądowe sprawy ? Może ktoś ze słynnego kierunku #prawo może coś powiedzieć o tym, doradzić ?
Dzięki za pomoc z góry
#patologia #pytanie #oswiadczenie #depresja
  • 7
  • Odpowiedz
@Problemzojcem: jezeli byla oskarzycielem powinna dostawac wezwania na rozprawy (ew. zostala ustnie powiadomiona na rozprawie o kolejnych terminach).

Jezeli nie byla oskarzycielem pos. to raczej sad jej nie bedzie zawiadamial, bo ma pp prostu status swiadka.
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: Świadkiem byłem ja oraz mój brat przykładowo. Sprawa jej dotyczy więc była oskarżycielem ew. osobą pokrzywdzoną (nie znam się). Na pierwszą i drugą rozprawę miała wezwania a na tą która ma się odbyć za tydzień nie dostała.
  • Odpowiedz