Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, Dzwonił do mnie #kurier #tnt że ma dla mnie przesyłkę. W uwagach dostawy powinno być info o tym, że w domu będę po godzinie 16:00 oczywiście kurier dziś mi tej przesyłki nie dostarczy, Poprosiłem o dostarczenie przesyłki po godzinie 16, to miły Pan powiedział mi że dopiero jutro mi dostarczy po 16, co to k..wa jakieś nowe standardy obsługi? ktoś coś wie? czy uwagi do przesyłek są tylko teoretyczne? #gorzkiezale #warszawa #kurier
  • 40
  • Odpowiedz
@karol-bialy: uwagi są tylko teoretyczne, tzn. kurier może wziąć to pod uwagę, ale to nie jest wiążące. Zamawiając przesyłkę kurierem możesz wybrać przedział godzin (przynajmniej u niektórych kurierów), ale dostarczenie np. po 16 to wyższa cena.
  • Odpowiedz
@Krolowa_MLWP: Pierwszy raz, ktoś mi robi problemy z powodu dostawy po godzinie 16:00. jeśli chciał to ustalić, mógł dzwonić zanim wyjechał z bazy. Jakoś wcześniej nie było z tym problemu. Teraz ich dziwi że ktoś pracuje do 16:00?
  • Odpowiedz
@karol-bialy: kurierzy czesto maja zaplanowana trase, a info o tym ze po 16 jest napisane malym druczkiem na paczce wiec moze jest mu bardzo nie po drodze zeby o 16 zawracac do Ciebie z miejsca x i potem wracac w mieksce x bo traci czas i pieniadze.
  • Odpowiedz
@karol-bialy: nie, polecam albo zamówienie u kuriera odpowiedniej usługi gwarantującej dostarczenie w wybranym przedziale godzin, albo poczekanie do jutra. Ewentualnie założenie własnej firmy kurierskiej, która będzie wszystkim dostarczała wtedy, kiedy tylko chcą. :)
  • Odpowiedz
@karol-bialy: również polecam dopłacenie za usługę doręczenia wieczornego, kurier nie ma obowiązku doręczenia w godzinie według widzimisię odbiorcy, jeśli taka usługa nie była opłacona
  • Odpowiedz
A ty zostajesz za darmo po pracy? On nie ma domu i rodziny tylko pan pracuje który wie że nie będzie go w domu do 16 i zamawia kuriera w standardowych godzinach? Mógł dokupić usługę a nie płakać że kurier woli posiedzieć dłużej w domu niż pracować za darmo.
@BackToTheFuture:
  • Odpowiedz
@karol-bialy:
Kurier nie będzie czekał na rejonie aż się jaśnie pan w domu pojawi. On też jest w pracy a ty nie jesteś jego jedynym klientem. Jak nie ma cię w domu to zamawiaj do pracy, do sąsiada, do warzywniaka obok domu, do paczkomatu...
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHadronow: Jak Ci się nie podoba to kupuj w sklepie stacjonarnym. Kurier ma też stałe godziny pracy. Powiedz mi że ty robisz nadgodziny za darmo, nie uwierzę w to. Kurier nawet do niego zadzwonił, a nie musiał bo pewnie tej usługi też nie miał. Mógł dostać awizo, jutro o tej samej godzinie drugie i do zobaczenia na terminalu.
  • Odpowiedz