Wpis z mikrobloga

@smashgoor: Mam do 20Mb i szczerze, to jest komedia co u mnie się z tym dzieje :/ ni z gruchy ni z pietruchy ping z 50 (whoa po kablu 50ms) skacze do 300-500 i utrzymuje sie z minute i znowu wraca do normy ...
@smashgoor: Jakiś kilometr ~
A co do tego to gadałem z gościem, który czas jakiś temu pracował jako technik i stwierdził, że taki syf jaki oni mają w infrastrukturze, to jeszcze się taki nie urodził żeby z takim syfem klientom dogodził :P
@windoo: Trochę mnie zaniepokoiłeś Swoim wpisem, bo kończy mi się umowa w netii na internet do 20 mb i zazwyczaj mam te 20. Popytam jeszcze sąsiadów, może ktoś ma taką opcję, bo to jednak jak by nie patrzeć 4x szybciej i 20 zł taniej xD
@smashgoor: U mnie jakiś prywatny dostawca ciągnie światłowód dotacje na infrastrukture itp. myślę, że w niedługim czasie jak mi się umowa skończy to się uśmiechnę do tego gościa
@windoo: To masz fajnie, ja mieszkam w zbyt małej miejscowości na taki luksus. W miejscowości oddalonej od mojej o jakieś 20 km i populacji >50k mają właśnie światłowody i neta 140 Mb/s za 60 zł ;p
@smashgoor: ja mam, po WIFI na speedtescie waha się między 20-30mb, ale podejrzewam, że to z powodu kijowej karty sieciowej, raczej nie rozłącza, nie gubi sygnału także jak dla mnie spoko wziąwszy pod uwagę fakt, iż mieszkam na wsi i nie mam innej możliwości na internet ( ͡° ͜ʖ ͡°)