Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałem okazję obejrzeć kilka filmów, to się z Wami podzielę. A co...

Family Man (2000) - Brett Ratner
Komedia romantyczna z kategorii - "brak żenady". Polecam wszystkim na romantyczny wieczór z dziewczyną. Przewidywalny, ale łagodny w swojej historii film, który nie rujnuje RiGCza. 7/10

Pixele (2014) - Chris Columbus
Zmarnować taki potencjał, to też umiejętność. Fajne motywy, fajne nawiązania i to wszystko. Dobry Peter Dinklage, niezły Josh Gad, a reszta do zapomnienia. 3/10

Projekt Almanach (2015) - Dean Israelite
Nie wszystkim się spodoba, kręcony wyraźnie pod nastolatków, ale... Moim zdaniem bardzo dobry film o podróżach w czasie. Postawiłbym go wyżej niż Efekt Motyla (który moim zdaniem traktuje podróż w czasie w sposób mniej naukowy, więc łatwiej broni się przed krytyką). Oczywiście są pewne nielogiczności, czasami szwankuje logika (chociaż z niektórymi zarzutami z którymi można spotkać się w internecie, nie mogę się zgodzić). Jednak cała historia i spójność filmu jest ok. Ogląda się przyjemnie i szybko. Dobry film, gdy nie ma nic z górnej półki. 6,5/10

Zaginiona dziewczyna (2014) - David Fincher
Fincher to jeden z moich ulubionych reżyserów i po raz kolejny nie zawiódł. Gone Girl jest praktycznie kompletnym filmem. Dwa dobre główne twisty, które początkowo powodowały uczucie "to teraz będzie nudno", a potem jest coraz lepiej. Dodatkowo kila pomniejszych twistów, które umiejętnie rozwijają akcję. Dobra gra, wszystkich z Benem Affleckiem włącznie. Lekko rozczarował mnie koniec, ale cóż może to moje subiektywne uczucie. 8,5/10
#filmnawieczor
  • 3
Gone Girl


@bykubyk: Mi się podobał, oprócz zakończenia


Nie wiem, może to trochę wynika z sytuacji, którą ten film spowodował u mnie w domu. Konkubina próbowała bronić Amy, a twardo za Nickiem. Przedyskutowaliśmy o tym kilkadziesiąt minut, a to już samo w sobie świadczy o tym, że jest nad czym się pochylić.